۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۹:۰۶
کد خبر: 85450043
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۲هزار نفر در کشور آموزش‌های هنر را فرا گرفتند

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۹:۰۶
کد خبر: 85450043
۷۲هزار نفر در کشور آموزش‌های هنر را فرا گرفتند

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۷۲ هزار نفر در مناطق محروم و کم برخوردار کشور در قالب "طرح آموزش هنر برای همه" آموزش‌های هنر را فراگرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدحسین اسماعیلی عصر جمعه در بازدید از آموزشگاه هنری هزاردستان خرم‌آباد اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره جدید نگاه ویژه‌ای به آموزش هنر دارد و برنامه تحولی در حوزه آموزش‌های هنری طراحی و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه آموزش‌های عمومی "طرح آموزش هنر برای همه" به منظور افزایش سواد آموزش هنری در کشور اجرا شد و تا امروز ۷۲ هزار نفر در این طرح به صورت رایگان در مناطق محروم و کم برخوردار آموزش دیده‌اند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزشهای هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه توسعه کمی و کیفی آموزشگاه‌های آزاد هنری و هنرستان‌های هنرهای زیبا در دستور کار این اداره کل قرار دارد، بیان کرد: برای نخستین بار در دنیا المپیاد ملی آموزش هنر در کشور به صورت تیمی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جایزه "سرو ایرانی" در ۶ ماهه دوم سال جاری برای مدیران آموزشگاه‌های آزاد هنری گفت: همچنین "طرح ملی تابا" برای تجلیل از الگوهای برتر آموزشگاهی اجرا خواهد شد.

اسماعیلی همچنین به رونمایی از سامانه نظارت جامع بر آموزشگاه‌های هنری اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه مراحل تدوین استانداردهای محتواهای آموزشی آموزشگاه‌های آزاد در حال تکمیل است به زودی آموزشگاه‌های هنری آزاد نیز می‌توانند طی یک فرآیند مشخص مدارک هنری معتبر بین‌المللی صادر کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha