۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 85450035
T T
۵ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مسومیت ده ها نظامی صهیونیست

۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۳۷
کد خبر: 85450035
مسومیت ده ها نظامی صهیونیست

تهران- ایرنا- ۱۳۰ نظامی رژیم صهیونیستی در یکی از پادگان های این رژیم مسموم شدند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از تارنمای «اسرائیل الیوم» شماری از این نظامیان به بیمارستان منتقل و بستری شده اند.

خانواده های نظامیان مسوم شده اعلام کردند که غذایی که در پادگان به فرزندانشان داده می شود غیر قابل خوردن است و از سوی دیگر به آن ها اجازه خریدن غذا داده نمی شود.

ارتش رژیم صهیونیستی تحقیقات خود درباره این حادثه را آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا، نظامیان رژیم صهیونیستی از ابتدای آغاز عملیات «طوفان الاقصی» از سوی مقاومت فلسطین با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کنند.

تلاش برای فرار از اعزام به جبهه های نبرد در نوار غزه به شیوه های مختلف در میان نظامیان صهیونیست افزایش یافته است.

از سوی دیگر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرده است که که از هفتم اکتبر۲۰۲۳(۱۵ مهرماه ۱۴۰۲) تا کنون هفت هزار و ۲۰۹ نظامی آسیب دیده به مجموعه توان‌بخشی وزارتخانه مراجعه کرده‌اند.

وزارت جنگ رژیم صهیونیستی همچنین اعتراف کرد که حدود ۳۰ درصد این افراد دچار مشکلات روحی و روانی مختلفی شده‌اند.

این آمار در حالی علنی شده است که چند رسانه صهیونیستی تاکنون به سانسور شدید ارتش اسرائیل در اعلام آمار تلفات خود اشاره کرده‌اند؛ اقدامی که به دلیل شمار بالای تلفات نظامیان صهیونیست در جنگ علیه نوار غزه و ترس از واکنش‌های بیشتر داخلی در سرزمین‌های اشغالی انجام‌گرفته است.

رسانه‌های صهیونیستی پیش‌تر فاش کرده بودند که آمار زخمی‌هایی که ارتش رژیم اشغالگر اعلام می‌کند، با آماری که بیمارستان‌های این رژیم ارائه می‌دهند، اختلاف زیادی دارد.

شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی پیش‌تر اعلام کرده بود که ارتش این رژیم از مقامات بیمارستان‌ها خواسته تا بدون هماهنگی با ارتش، هیچ آماری از تلفات منتشر نکنند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی پیش از این گزارش داده بود که ۵۲۰ هزار صهیونیست به درمان اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) در پی عملیات هفتم اکتبر و جنگ غزه نیاز دارند.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha