۳۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 1180
کد خبر: 85450001
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش جرائم‌ خشن نیازمند برخورد مقابله‌ای است

اهواز- ایرنا- رییس کل دادگستری خوزستان گفت: کاهش جرائم خاص و خشن نیاز به برخورد مقابله‌ای دارد و این برخوردها باید همراه با رسیدگی سریع و قاطع به پرونده‌ها، مجازات مرتکبین و اطلاع‌رسانی به جامعه باشد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، علی دهقانی عصر جمعه با تاکید بر برخورد اثرگذار، قاطع و سریع با مجرمان جرائم خاص و خشن، بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی برای مدیریت و کنترل این گونه جرائم در استان وجود دارد که باید در راستای ارتقای امنیت از آنها استفاده کرد.

وی گفت: برخورد با جرائم خشن باید با همکاری نیروی انتظامی آغاز و با نظارت دادستان‌ها به‌عنوان مدعی‌العموم تا مرحله اجرای احکام ادامه یابد.

دهقانی تصریح کرد: هرگونه قدرت‌نمایی و اخلال در نظم عمومی با سلاح گرم و سرد و استفاده غیرمجاز از سلاح مجاز و غیرمجاز جرم است و حتی در صورت اخذ رضایت از شاکی، از جنبه عمومی قابل پیگرد قانونی و مرتکب آن مستحق مجازات است.

رئیس کل دادگستری خوزستان تاکید کرد: با کسانی که به هر نحوی امنیت مردم و شهروندان در استان را به خطر بیندازند، از سوی دستگاه قضایی برابر قانون برخورد قاطعانه صورت می‌گیرد.

دهقانی افزود: اسلحه‌های دارای مجوزی که در مراسم مختلف یا شرایط دیگر به صورت غیرمجاز مورد استفاده قرار گیرند، باید ضبط شود.

وی با اشاره به انهدام سه باند سرقت در فروردین ماه امسال، گفت: با تسریع در تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست، باید زمینه محاکمه اعضای این سه باند هرچه سریعتر فراهم شود.

دهقانی گفت: صرف برخورد مقابله‌ای در این خصوص نتیجه بخش نیست و باید با تدابیر لازم، اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار داد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان از دادستان‌های عمومی و انقلاب استان خواست تا با افراد مروج جرائم اخلاقی در شبکه‌های مجازی که توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر می‌شوند، در چارچوب قانون، برخورد قاطع، اثرگذار و عبرت آموز داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha