مشترکان برق مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان از موتور برق استفاده نکنند

زاهدان- ایرنا- مدیر دفتر نظارت بر برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اتصال موتورهای برق به سیم کشی داخلی منازل و ایجاد خطر برای پرسنل عملیاتی این شرکت، مشترکان مناطق سیل زده از موتور برق جهت تامین برق منازل خود استفاده نکنند.

فاضل حسینی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: اتصال موتورهای برق به سیم کشی داخلی منازل باعث می‌شود جریان برق به صورت معکوس از طریق کنتور به شبکه اصلی توزیع برق وارد شده و این امر موجب برق گرفتگی و بروز حوادث جانی جبران ناپذیر و یا حتی فوت اشخاص بویژه نیروهای عملیاتی که در حال اصلاح شبکه هستند و آسیب به وسایل سایر مشترکین می‌شود.

وی ادامه داد: کارکنان عملیاتی شرکت توزیع برق بر اساس دستوری که از مرکز دیسپاچینگ این شرکت مبنی رفع بر خاموشی شبکه برق می‌گیرند، نسبت به اصلاح شبکه اقدام می‌کنند.

مدیر دفتر نظارت بر برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان افزود: شهروندان جهت جلوگیری از بروز هر گونه حادثه جانی در صورت نیاز به استفاده از موتور برق حتما با ادارات برق هر منطقه ارتباط گرفته تا در خصوص نحوه اتصال صحیح موتور برق به سیم کشی داخلی منازل راهنمایی شوند.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگی خسارت وارد شده ناشی از بحران به شبکه برق، کارکنان شرکت توزیع ، در تمامی مناطق خسارت دیده مشغول اصلاح شبکه آسیب دیده جهت برقراری مجدد جریان برق هستند.

حسینی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه خسارت به شبکه برق مراتب را از طریق سامانه ۱۲۱ یا اپلیکشن برق من ثبت و پیگیری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha