استاندار بوشهر: حمایت از پژوهش های کاربردی در دستور کار مدیران استان قرار گیرد

بوشهر_ ایرنا_ استاندار بوشهر گفت: حمایت و پشتیبانی از کارهای تحقیقاتی و پژوهشی بویژه پژوهش های کاربردی باید در دستور کار مدیران استان قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، احمد محمدی زاده روز پنجشنبه در نشست با هیات های اندیشه ورز حوزه های سلامت، آب و دریا با تاکید بر لزوم اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی اظهار کرد: هیات اندیشه ورز سلامت در حوزه امنیت غذایی و سلامت محصولات کشاورزی نقش موثری دارد که انتظار می رود ورود جدی و کاربردی به مباحث داشته باشند.

وی افزود: هیات اندیشه ورز سلامت باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای اعتلای حوزه سلامت و درمان کمک کند.

استاندار بوشهر یادآور شد: اکنون حضور بخش خصوصی در حوزه درمان در استان خیلی کمرنگ است که باید این مهم تقویت شود.

محمدی زاده با اشاره به نقش مهم هیات اندیشه ورز دریا در اقتصاد دریامحور عنوان کرد: حوزه بازسازی ذخایر و توسعه آبزی پروری باید مورد تاکید بیشتری قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در حوزه آبزی پروری، بیش از آنکه در ساحل کار کنیم، باید وارد دریا شویم که علاوه بر افزایش برداشت، در بازآفرینی محیط زیست دریایی نیز موثر است.

استاندار بوشهر عنوان کرد: اکنون در حدود هشت هزار هکتار از اراضی ساحلی، پرورش میگو داریم که با روش‌های نوین می توانیم میزان برداشت را بالاتر ببریم و در تمام فصول سال، برداشت داشته باشیم.

محمدی زاده گفت: هیات اندیشه ورز آب و محیط زیست نیز نقش اساسی در اقدامات دانش بنیان در حوزه آب دارد که انتظار می رود، ورود کاربردی تری داشته باشند.

وی تصریح کرد: هیات های اندیشه ورز در کنار مدیران اجرایی استان، مشکلات حوزه های مرتبط را احصا و نسخه های اجرایی و راهکارهای لازم را ارائه کنند.

استاندار بوشهر گفت: عضویت هیات های اندیشه ورز در کارگروه های مرکز تحقیقات کشاورزی و پژوهشکده میگو بررسی و در صورت امکان، اجرایی شود تا تاثیرگذاری این هیات‌ها بیشتر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha