۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85449222
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روایتی هولناک از جنایات صهیونیست ها در بیمارستان های غزه

تهران – ایرنا – سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تأکید کرد ارتش رژیم صهیونیستی ضمن ارتکاب عمدی جنایات و کشتار وحشیانه در نوار غزه، اقدام به اعدام مستقیم کادر درمانی و بیماران در بیمارستان شفا و بیمارستان های شمال غزه کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روسیا الیوم، «اشرف القدره» در این باره گفت: بیش از ۷۳۰ هزار نفر از اهالی شهر غزه و شمال نوار غزه از دریافت خدمات بهداشتی و درمانی واقعی محروم هستند. به همین دلیل خواستار برپایی بیمارستان های میدانی و ارسال تیم های پزشکی بین المللی با تخصص های متفاوت به دو منطقه غزه و شمال نوار غزه هستیم.

القدره افزود: برای تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی مردم شهر غزه و منطقه شمال نوار غزه، به بیمارستان های میدانی با امکانات جراحی ۲۰۰ تختخوابی مجهز به اتاق عملیات و مراقبت های ویژه، آزمایشگاه و امکانات تشخیصی نیاز داریم.

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه تأکید کرد: کادر درمان تخصصی مان را که ستون فقرات خدمات پزشکی بودند از جمله متخصصان آزمایش و نمونه برداری تومورها، پیوند کلیه و سایر تخصص ها را از دست داده ایم.

وزارت بهداشت فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد شمار قربانیان تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه به ۳۳۸۹۹ شهید و ۷۶۶۶۴ زخمی افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است. این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha