۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85449196
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاوم سازی حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی البرز

۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۰۴
کد خبر: 85449196
مقاوم سازی حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی البرز

کرج - ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز اعلام کرد: ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستاهای این استان تاکنون با مشارکت مردم و بنیاد مسکن نوسازی و مقاوم سازی شده است.

به گزارش ایرنا، علی محمدی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید خبرنگاران از تعدادی از روستاهای حاشیه جاده کرج - چالوس افزود: در مجموع ۶۰ هزارو۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان البرز وجود دارد که تاکنون ۳۹ هزارو۵۰۰ واحد آنها نوسازی و مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: طرح نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی زیر نظر مهندسان ناظر و با استفاده از تسهیلات بانکی با بهره پنج درصد در استان البرز ادامه دارد و در تلاش هستیم تا افق ۱۴۰۷ بیشترین تعداد واحد مسکونی در مناطق روستایی استان را مقاوم سازی کنیم.

تامین زمین ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مهاجرت معکوس

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اهتمام وزارت راه وشهرسازی به موضوع مهاجرت معکوس به روستاها گفت : بر این اساس زمین مناسب درمناطق روستایی استان برای ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی پیش بینی شده که پس از تصویب در شورای مسکن استان عملیات ساخت این واحدهای مسکونی آغاز می شود.

صدور سند برای ۲۴ هزار واحد مسکونی روستایی

مقاوم سازی حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی البرز

محمدی به اهمیت صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد و افزود: تاکنون برای ۲۴ هزار واحد مسکونی روستایی و سه هزارو۷۰۰ واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان سند ثبتی صادر شده و اکنون در تلاش هستیم که طرح صدور سندثبتی برای املاک روستایی و شهرهای کم جمعیت استان البرز را شتاب بخشیم .

تهیه طرح هادی برای ۲۴۷ روستا

مقاوم سازی حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی البرز

محمدی با بیان اینکه اکنون ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان البرز وجود دارد ، گفت : از این تعداد ۲۵۰ روستای آنها قابلیت تهیه طرح هادی را دارند که این طرح برای ۲۴۷ روستا تدوین و اجرایی شده است.

وی ادامه داد: طرح هادی با چشم انداز ۱۰ ساله انواع خدمات و کاربری ها را در روستاها پیش بینی می کند و طرح توسعه روستاها بر اساس این طرح پیش می رود.

مدیرکل بنیاد مسکن البرز افزود: ۱۱۹ پروژه عمرانی با صرف ۲ هزارو۸۹۰ میلیارد ریال طی سال گذشته در زمینه تامین نیازهای خدماتی و عمرانی در روستاهای استان البرز اجرا شد و در مجموع تاکنون در ۸۹ درصد روستاهای دارای طرح هادی البرز پروژه های عمرانی اجرا شده است.

وی ، بهسازی معابر ، جدولگذاری، آسفالت و زیبا سازی محیطی را از جمله اقدامات در اجرای طرح هادی نام برد و بیان کرد: تامین قیر رایگان برای بهسازی معابر روستایی از جمله اقداماتی است که با اهتمام بنیاد مسکن و حمایت دولت در البرز به خوبی پیش می رود.

محمدی افزود : بازنگری طرح هادی در ۱۱۵ روستای استان البرز طی سه سال گذشته انجام شد و امسال نیز اعتبار لازم برای بازنگری این طرح در ۳۲ روستای دیگر تامین شده است که البته باید به ۴۹ روستا تا پایان سال برسد.

بسته شدن پرونده مسکن مهر روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر البرز

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان البرز گفت : این اداره کل با ساخت هشت هزارو ۷۰۰ واحد مسکونی مهر توانست به تعهدات کامل خود در روستاهای استان عمل کند.

همچنین تعهدات ساخت مسکن مهر این اداره کل در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان البرز به طور کامل انجام شد و پرونده آن بسته شده است .

ساخت هشت هزارو۵۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در روستاها

محمدی به اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای البرز اشاره کرد و افزود: از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ تاکنون ساخت هشت هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق روستایی استان در قالب طرح نهضت ملی به اجرا درآمده است.

ساخت یک هزارو۸۰۰ واحد مسکونی محرومان در البرز

مدیرکل بنیاد مسکن استان البرز گفت : در بخش مسکن محرومان اکنون نیز یک هزارو۸۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی استان البرز در دست ساخت داریم.

آماده سازی بزرگترین پروژه مسکن کشور در اشتهارد

محمدی با اشاره به تعریف پروژه های متعدد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان البرز در قالب طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد: اکنون عملیات آماده سازی بزرگترین پروژه طرح نهضت ملی مسکن کشور به وسعت یک هزارو۶۰ هکتار با اهتمام بنیاد مسکن و همکاری سایر دستگاههای اجرایی در

شهرستان اشتهارد در دست اقدام قرار دارد.

وی گفت : در کنار این پروژه ساخت ۸۸۰ واحد مسکونی در شهر جدید مهستان ، ۲ هزارو۵۰۰ واحد مسکونی در گرمدره و تعدادی واحد مسکونی دیگر در قالب طرح نهضت ملی در شهرستان چهارباغ استان البرز از برنامه های اجرایی بنیاد مسکن البرز به شمار می رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha