۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۲۷
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 85448806
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: مشکل پنج تعاونی مسکن در سقز برطرف شد

۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۲۷
کد خبر: 85448806
فرماندار: مشکل پنج تعاونی مسکن در سقز برطرف شد

سنندج- ایرنا- فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: مشکل پنج تعاونی مسکن در این شهرستان برطرف شده و شهرداری باید نسبت به صدور دستور نقشه و پروانه مطابق مقررات اقدام کند.

به گزارش ایرنا، جعفر توان روز پنجشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان سقز با اشاره به اراضی پشت شهرک دانشگاه اظهار کرد: مشکل پنج تعاونی از زمین های پانزده‌گانه تعاونی‌ها و یک شخص برطرف شده و شهرداری باید نسبت به صدور دستور نقشه و پروانه مطابق ضوابط و مقررات برای تعاونی هایی که عملیات آماده سازی را به انجام رسانده‌اند و دارای طرح تفکیکی کمیسیون ماده پنج هستند و با شهرداری توافق کرده‌اند، اقدام کند.

وی بر بازپس گیری اراضی به اشخاص در صورت عدم احداث، تقویت توان مالی سازندگان، پیگیری اراضی ملی محدوده روستاها، ضرورت تهیه بسته های تشویقی برای نوسازی و بهسازی واحدهای بافت فرسوده تاکید کرد و افزود: نظارت بر قیمت و کیفیت بتن‌های آماده، تزریق تسهیلات بانکی، رفع مشکل آسانسور مسکن‌های مهر، واگذاری زمین در صاحب و سنته برای طرح نهضت ملی مسکن و تشکیل جلسات شورای مسکن هر ۲ هفته یک بار انجام شود.

فرماندار ویژه شهرستان سقز خواستار تلاش ادارات مرتبط برای تسهیلگری در تولید مسکن و تسریع در ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن شد و گفت: وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه نهضت ملی مسکن ۱۲۰۰ واحدی بر اساس بازدید میدانی و گزارش پیمانکار مناسب نیست لذا نظارت و پیگیری اداره راه و شهرسازی و تلاش جدی پیمانکار برای تسریع در آماده سازی آن باید دستور کار قرار گیرد.

توان خواستار تلاش و جدیت اعضا به ویژه شهرداری ها، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و نظام مهندسی برای تسهیلگری در این امر شد و بیان کرد: می طلبد مدیران بانک ها هم بر اساس سهمیه ابلاغی نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی به نهضت ملی مسکن، تسریع کنند.

فرماندار ویژه شهرستان سقز یادآور شد: بر اساس پیشنهادات شورای مسکن استان، زمین‌های ملی اطراف روستاهایی که برای واگذاری به متقاضیان واجد شرایط روستایی ثبت نام شده در سامانه طرح نهضت ملی مسکن مدنظر است، برای آماده سازی و اقدامات بعدی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تحویل داده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha