مرکز تخصصی هوش مصنوعی استان سمنان در شاهرود بهره‌برداری شد + فیلم

شاهرود - ایرنا - همزمان با دور دوم سفر رییس جمهور به استان سمنان، پردیس تخصصی توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی و اقتصاد دیجیتال استان با حضور علی خطیبی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در شاهرود به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این طرح در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع و با مساحتی افزون بر هفت مترمربع اعیان که توسط بخش خصوصی تامین شده است مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وجود زیرساختهای مناسب در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزایش تعداد شرکت‌های پذیرش شده در این حوزه، ارایه خدمات شبکه یکپارچه در مجموعه‌های پارک، ارایه خدمات سرور (فیزیکی و مجازی)، ارایه مشاوره‌ها و آموزش‌های تخصصی به شرکت‌ها، تامین زیرساخت‌های لازم برای اجرای پایلوت پروژه‌های شرکت‌های مستقر در حوزه آی‌تی، ارایه خدمات پشتیبانی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و ایجاد کارگاه‌های تخصصی هوش مصنوعی از توانمندی‌های این پارک در حوزه هوشمندسازی و اقتصاد دیجیتال است..

پارک علم و فناوری استان سمنان با داشتن ۵۰ شرکت فعال در حوزه ICT به عنوان یکی از سازمان‌های حامی کسب و کارهای حوزه اقتصاد دیجیتال در کشور شناخته می‌شود.

مرکز تخصصی هوش مصنوعی استان سمنان در شاهرود به بهره‌برداری رسید

این شرکت‌ها در حوزه‌هایی مثل اینترنت اشیا، شهر هوشمند، سلامت دیجیتال، پردازش تصویر و صوت و سایر زمینه‌های مرتبط با هوش مصنوعی فعالیت دارند.

حمایت مالی از محصولات، فراهم آوردن دفتر و فضای آزمایشگاهی، ارایه مشاوره در راستای بهبود تولید، برگزاری رویدادهای فناورانه و تجاری‌سازی محصولات، بخشی از حمایت‌های پارک از این شرکت‌هاست.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رییس جمهور روز پنجشنبه در سفری یک‌روزه و در قالب دومین سفر دولت سیزدهم به سمنان، وارد مرکز این استان شد.

آیت الله رئیسی عصر امروز هم در سفر به شاهرود، در استادیوم تختی با مردم این دیدار خواهد کرد.

تعدادی از وزیران دولت سیزدهم نیز از ظهر دیروز چهارشنبه در شهرستان‌های مختلف استان سمنان به بازدید و بهره‌برداری از چند طرح پرداختند و امروز نیز این وزرا به عنوان معین هر شهرستان، در ادامه برنامه‌های سفر دولت سیزدهم در نقاط مختلف استان سمنان حضور خواهند یافت.

با حضور رییس جمهور جشن احیای ۲۰۰ واحد راکد استان در دولت سیزدهم در یکی از کارخانه‌ها، افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی، جشن واگذاری زمین در قالب طرح جوانی جمعیت، و نشست «حل مساله» با محوریت تامین آب، فعالیت معادن و راه‌اندازی کارخانه‌های سهامی، در سفر یکروزه دولت سیزدهم برگزار می‌شود.

افتتاح چند واحد صنعتی در گرمسار، بهره‌برداری از طرح پست ۶۳ کیلوولت و تقاطع غیرهمسطح، آغاز عملیات اجرایی آماده‌سازی اراضی ۵۵ و ۲۰۵ هکتاری برای ساخت نهضت ملی مسکن، بازدید از ادامه روند اجرایی آزادراه حرم تا حرم، واگذاری بیش از ۲ هزار واحد از نهضت ملی مسکن، افتتاح چند مدرسه و پاسگاه حفاظت محیط زیست، از برنامه‌های دولتمردان سیزدهم در شهرستان‌های هشتگانه استان سمنان است.

در دور اول سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور به سمنان در آبان ۱۴۰۰ افزون بر ۱۰۶ درصد اعتبارات طرح‌های عمرانی جذب شد.

دور اول سفر هیات دولت به سمنان ۱۳۷ مصوبه عمرانی داشت که هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال به آن اختصاص یافت و از مجموع آن، ۲۶ مصوبه به‌طور کامل اجرا شد، ۸۶ مصوبه در حال اجرا است و ۲۵ مصوبه در دست پیگیری قرار دارد.

در دور دوم سفر آیت الله رئیسی به سمنان طرح‌هایی با درصد پیشرفت بالا و با اعتبار ۹۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال پیشنهاد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha