۳۰ فروردین ۱۴۰۳، ۳:۲۸
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 85448597
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عضو ارشد حماس: در مذاکرات مبادله اسرا به بن‌بست نرسیده‌ایم

تهران- ایرنا- موسی ابومرزوق عضو ارشد حماس در اظهاراتی درخصوص مذاکرات مبادله اسرا گفت که در این مذاکرات به بن‌بست نرسیده‌ایم.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا از خبرگزاری سما فلسطین، موسی ابومرزوق، گفت: پاسخ جنبش حماس به پیشنهاد آمریکا مطابق با تصمیم‌های دیوان بین المللی دادگستری است.

وی با تاکید براینکه تصمیم گیرنده نهایی درباره پیشنهادات مطرح شده جنبش حماس است، افزود: نقش میانجی‌ها محدود به نزدیک‌تر کردن دیدگاه‌ها است.

این عضو ارشد حماس همچنین با تاکید براینکه جنبش از مذاکرات خارج نشده و مذاکرات به بن بست نرسیده است، گفت: ما از شمار اسرای اسرائیلی زنده یا جان باخته، اطلاعی نداریم و در مورد توافق برای مبادله اسرا، به ویژه در مورد اسرای نظامی انعطاف پذیری نشان دادیم.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha