پاسخگویی ۶۴ مدیر وزارت راه به سمنانی‌ها در مرکز ارتباطات مردمی + فیلم

سمنان - ایرنا - مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی گفت: ۶۴ مدیر ملی و ستادی در مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی در سمنان پاسخگوی درخواست‌ها و مشکلات شهروندان هستند.

حسین مذنب چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معاونت‌های مسکن و ساختمان، معماری و شهرسازی، حقوقی و توسعه منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی از جمله راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عمران شهرهای جدید، بانک مسکن، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کارگروه نظارت بر اجاره بها از جمله نهادهایی هستند که برای رفع مشکلات و پاسخگویی به شهروندان مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی حضور دارند.

وی ادامه داد: تقاضا می‌شود عموم شهروندان از فرصت پیش‌آمده استفاده و با حضور در مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی در سمنان بدون واسطه برای رفع مشکلات خود با مسوولان ارتباط بگیرند.

وی تاکید کرد: اگر کوچکترین راهی برای حل مشکل مردم باشد، مسوولان موارد را با اهتمام ویژه پیگیری می‌کنند و امروز در روز نخست فعالیت مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی در سمنان مراجعه مردم مطلوب و بیش از ۳۰۰ نفر مراجعه کردند.

فعالیت سه روزه مرکز ارتباط مردمی وزارت راه و شهرسازی

مدیرکل راه و شهرستان استان سمنان گفت: مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی همزمان با دور دوم سفر هیات دولت به استان سمنان با حضور مدیران ستادی، معاونان وزیر و کارشناسان حوزه راه و شهرسازی در سمنان تشکیل شده است.

سیدمحمد حسینی طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ستاد ارتباط مردمی وزارت راه شهرسازی در روزهای بیست و نهم، سی‌ام و سی و یکم فروردین همزمان با سفر هیات دولت از هشت صبح تا ۱۸ پاسخگوی مشکلات و درخواست‌های مردمی در سه بخش مسکن، شهرسازی و حمل و نقل هستند.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان، مکان مرکز ارتباطات مردمی وزارت راه و شهرسازی در سالن ورزشی شهید صحافی واقع در خیابان ۲۰ متری وحدت سمنان است.

برنامه‌های دومین سفر دولت سیزدهم به استان سمنان

دومین سفر آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم به استان سمنان روز پنجشنبه سی‌ام فروردین ۱۴۰۳ برنامه‌ریزی شده است.

با حضور رییس جمهور دیدارهای مردمی در مسجد امام(ره) سمنان و در استادیوم شاهرود، جشن احیای ۲۰۰ واحد راکد استان در دولت سیزدهم در یکی از کارخانه‌ها، افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی ، جشن واگذاری زمین در قالب طرح جوانی جمعیت، نشست «حل مساله» با محوریت تامین آب، فعالیت معادن و راه‌اندازی کارخانه‌های سهامی، و نشست شورای اداری، در سفر یکروزه دولت سیزدهم برگزار می‌شود.

وزیران دولت سیزدهم به هشت شهرستان استان سمنان برای افتتاح طرح‌هایی مانند مدارس، آبرسانی، مراکز بهداشت، تقاطع‌های غیرهمسطح سفر می‌کنند. دیدار با نخبگان و نشست‌های شورای اداری در شهرستان‌ها با حضور وزیران، دیگر برنامه‌های سفر دولت سیزدهم به استان سمنان است.

در دور اول سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور به سمنان در آبان ۱۴۰۰ بیش از ۱۰۶ درصد اعتبارات طرح‌های عمرانی جذب شد که بیشترین جذب اعتبار در سفرهای دور اول رییس‌جمهور بوده است. دور اول سفر هیات دولت به سمنان ۱۴۵ مصوبه داشت که بالغ بر۳۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های عمرانی اختصاص یافت. از ۱۳۷ طرح دور اول سفر ۲۶ مصوبه کامل اجرا شد، ۸۶ مصوبه در حال اجرا و ۲۵ مصوبه در دست پیگیری است.

۵۵۵ طرح نیمه تمام استان سمنان وجود دارد که اعتباری بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برای اتمام این طرح‌ها نیاز است.

در دور دوم سفر آیت الله رئیسی به سمنان طرح‌هایی با درصد پیشرفت بالا و با اعتبار ۹۲ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال پیشنهاد شد که ۷۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در مصوبات اولیه گنجانده شد.

در سفر اول آیت‌الله رئیسی به استان سمنان ۴۶۷ ریزپروژه تخصیص اعتبار شد که از این تعداد ۲۱۱ طرح به بهره‌برداری رسید و ۲۵۶ طرح هم در دست اقدام است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha