مجلس نمایندگان آمریکا تدابیر ضدایرانی بیشتری را تصویب کرد

تهران – ایرنا - قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اقدام‌های ضد ایرانی واشنگتن، به بهانه پاسخ تنبیهی ایران علیه رژیم صهیونیستی، مصوباتی را تائید و برای تصویب به سنا ارسال کردند.

به گزارش ایرنا، تارنمای پولیتیکو ساعاتی پیش خبر داد که نمایندگان مجلس آمریکا با تائید تعدادی مصوبات ضدایرانی، تلاش کردند تا محدودیت های بیشتری علیه انتقال فناوری از آمریکا به ایران و ورود اتباع ایرانی به این کشور اعمال کرده و تحریم های بیشتری را به تدابیر جاری بیفزایند.

برخی از این مصوبات عبارتند از:

- قانون پاسخگویی مقامات ایران که به منظور ارائه گزارش در مورد دارایی‌های مالی مقام های ارشد ایرانی تدوین شده است.

- قانون پاسخگویی تحریم های ایران که با هدف جلوگیری از فرار از تحریم های علیه ایران تنظیم شده است.

- قانون ابزارهای تقویتی برای مقابله با استفاده از سپر انسانی، که تحریم هایی را علیه نهادهایی که از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند، اعمال می‌کند.

- قانون ممنوعیت فناوری که صادرات فناوری ساخت آمریکا به ایران را برای همیشه ممنوع می کند.

- قانونی که مانع از ورود مقام های تحریم شده به آمریکا برای شرکت در جلسات سازمان ملل می شود.

- قانون تحکیم تحریم ‌های ایران که برخی از تحریم ‌های ضدایرانی را دائمی می ‌کند.

پیشتر جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرده بود که آمریکا در روزهای آتی تحریم ‌هایی جدیدی در زمینه موشک ها و پهپادها وضع می ‌کند.

سالیوان بامداد امروز در بیانیه ‌ای در تارنمای کاخ سفید گفت: پس از حمله هوایی بی‌سابقه ایران علیه اسرائیل، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در حال هماهنگی با متحدان و شرکا از جمله کشورهای گروه هفت و سران هر دو حزب در کنگره، در مورد یک پاسخ جامع است.

پیشتر جنت یلن وزیر خزانه داری آمریکا نیز گفته بود: آمریکا از تحریم‌ها برای مختل کردن فعالیت «خرابکارانه» ایران استفاده خواهد کرد.

وی گفت که وزارت خزانه داری از اختیارات تحریمی خود استفاده خواهد کرد و با متحدان خود برای "ادامه ایجاد اختلال در فعالیت های بدخواهانه و بی ثبات کننده رژیم ایران" همکاری خواهد کرد.

وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن از تحریم های مالی برای منزوی کردن ایران و مختل کردن توانایی این کشور برای تامین مالی گروه های نیابتی و حمایت از جنگ روسیه در اوکراین استفاده می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha