توزیع عادلانه حقابه از دشت هراز؛ مطالبه شالیکاران بابلی از مسوولان

ساری- ایرنا- جلسه‌ای مشترک با حضور فرمانداران ۲ شهرستان بابل و آمل در پی گلایه کشاورزان بابلی از نحوه تقسیم و توزیع آب دشت هراز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار ویژه شهرستان بابل روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به گلایه کشاورزان بابلی از دخالت افراد غیر مسئول در تقسیم و توزیع آب دشت هراز، گفت: متاسفانه در روزهای اخیر شاهد گلایه برخی از کشاورزان بابلی که عمدتاً از بخش لاله‌آباد بابل می‌باشند به جهت نحوه نادرست تقسیم و توزیع آب زراعی دشت هراز آن هم با دخالت افراد غیر مسئول بودیم که سبب شد تا آب کافی به کشاورزانی که مشغول آماده سازی مزارع خود بودند، نرسد.

توزیع عادلانه حقابه از دشت هراز؛ مطالبه شالیکاران بابلی از مسوولان

علی پیرفلک افزود: در پی تداوم این گلایه‌ها از سوی کشاورزان، طی هماهنگی‌های انجام گرفته جلسه‌ای را با حضور زارعی فرماندار شهرستان آمل، بخشداران مرتبط و مسئولین استانی و شهرستانی امور بهره‌برداری و توزیع آب در سردهنه اصلی سد هراز برگزار کردیم که خوشبختانه تصمیمات خوبی هم در این خصوص گرفته شد.

فرماندار بابل با بیان اینکه ۲ اقدام فوری در سردهنه‌ها می‌تواند پایان دهنده این چالش چند ساله باشد، گفت: حفاظ دار شدن سردهنه‌ها و برقی شدن تنظیم دریچه‌ها در سر دهنه دو اقدامی است که می‌تواند پایان دهنده این گلایه‌ها باشد و آب به صورت مساوی و طبق زمانبندی صورت گرفته تقسیم و توزیع شود.

توزیع عادلانه حقابه از دشت هراز؛ مطالبه شالیکاران بابلی از مسوولان

رودخانه هراز از دره لار در جنوب کوه دماوند سرچشمه می گیرد و با عبور از مرکز شهر آمل به دریای خزر می‌ریزد. هراز بعد از بابلرود و سفیدرود پر آب ترین رود شمال ایران است.

پیرفلک با اشاره به ضرورت برخورد با فراد غیر مسئول در هنگام توزیع آب، افزود: با هماهنگی که بین دادستان‌ها و مسئولین انتظامی دو شهرستان به عمل می‌آید ضروری است تا با عوامل غیر مسئول حاضر در سردهنه‌ها در هنگام توزیع آب برخوردهای لازم انجام گیرد چرا که این نوع اقدامات می‌تواند زمینه ساز یک تنش و نزاع بین ۲ بخش یا ۲ شهرستان شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha