وضعیت شبکه برق هرمزگان پایدار شد

بندرعباس - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با اشاره به شرایط ناپایدار جوی شبانه روز گذشته و بروز برخی نارسایی‌های پراکنده در سطح استان گفت: هم اکنون وضعیت شبکه برق در شهرها و روستاهای استان به طور کامل عادی و پایدار است.

به گزارش ایرنا، محمد کریمی روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها با اشاره به گزارش خسارت های ناشی از تندباد و توفان و فعالیت های انجام شده، افزود: براساس آخرین اقدامات انجام شده برای انجام اصلاح و رفع خاموشی‌های ناشی از شرایط نامساعد جوی با استقرار ۷۹ اکیپ عملیاتی در سطح استان، هرس ۳۵۰ اصله درخت درگیر با شبکه در اولویت قرار گرفت و ۱۴۶ مورد سیم پارگی شبکه نیز اصلاح شد.

وی بیان کرد: همچنین با رفع عیب و برق دارکردن ۱۴۵ دستگاه ترانسفورماتور در یک تلاش جمعی توسط نیروهای عملیاتی، مشترکان برقدار شدند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اضافه کرد: با تعویض پایه‌های آسیب دیده و اصلاح ۱۷۰ مورد رابط، ۱۷۰ فشار متوسط، تعویض و اصلاح ۸۰ پایه معیوب و همچنین جداسازی شبکه‌های آسیب دیده و انتقال بار روی خطوط همجوار در ۳۵ نقطه و تعویض ۱۲ اصله پایه فشارضعیف کار نیروهای خدوم تداوم یافت تا شب گذشته خانه ای بدون برق نماند.

کریمی همچنین از انجام ترابری و انتقال لوازم پایه و ترانسفورماتور به محل‌های آسیب دیده جهت انجام اصلاحات شبکه خبر داد و گفت: این تلاش همچنان تا پاسی از شب ادامه داشت و در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی یادآورشد: مدیریت برق همه شهرستان‌های استان هم‌اکنون با اعلام ستاد بحران استان در حالت آماده باش هستند و تا اخرین ساعت‌های ناپایداری جوی و شرایط ویژه اقلیمی این تلاش‌ها ادامه خواهد داشت. .

وی با ارائه آماری از تجهیزات و ملزومات به‌کار گرفته شده برای برق‌دار شدن خطوط آسیب دیده و اصلاح شبکه و تامین و توزیع برق پایدار گفت: در مجموع ۱۶۹ اصله پایه فشارمتوسط ، ۵۲ اصله پایه فشارضعیف، و ۱۹ دستگاه ترانس در ظرفیت‌های مختلف معیوب شد که بخش عمده آن‌ها تاکنون اصلاح و مشترکان برقدار شده اند.

وی تصریح کرد: تاکنون گروه‌های عملیاتی ۵۶۴ منطقه مورد نظ اعزام و خرابی‌های برق را در نقاط مختلف استان برطرف کردند.

کریمی در پایان به شهروندان توصیه کرد: از قرار گرفتن در کنار شبکه‌های برقدار و یا پارک خودروها در شرایط بارانی در کنار پایه‌های برق خودداری کرده و هرگونه نواقص و عیوب قابل رویت را در اسرع وقت به مرکز ۱۲۱ اطلاع رسانی کنند.

براساس هشدار سطح قرمز هواشناسی هرمزگان و شدت بارش‌ها و وزش باد، تمامی نیروهای عملیاتی و دستگاه‌های امدادی و خدمات رسانی استان درحالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

همچنین بر اثر فعالیت این سامانه ناپایدار جوی و دریایی، از صبح دوشنبه تا ظهر جمعه هفته جاری شاهد وزش باد شدید جنوب شرقی در محدوده ۵۰ کیلومتر بر ساعت (۲۸ نات) همراه با رگبار باران و رعد و برق و گاه تگرگ، تندباد لحظه ای گاه بیش از ۶۰ کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع موج تا ۲۵۰ سانتیمتر (۸ پا) در جزایر خلیج‌فارس و مناطق دریایی استان پیش بینی شده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha