بارش سنگین باران و جاری شدن سیلاب| سد خیرآباد نیکشهر سرریز کرد

چابهار- ایرنا- فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سد خیرآباد این شهرستان با ادامه بارندگی و جاری شدن سیل در رودخانه بالادست کشیک، هیتک و داروکان سرریز شد.

مجیب حسنی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد: بارش رحمت الهی در نیکشهر موجب خوشحالی قشرهای مختلف مردم بویژه کشاورزان و دامداران شده و تمامی بندهای آبخیزداری پر آب و تنها سد مخزنی این شهرستان نیز سرریز کرد.

وی بیان کرد: امیدواریم با بارندگی‌های امسال و ادامه آنها تا ماه‌های آینده از دامنه خشکسالی کاسته شود و سال آبادی داشته باشیم.

فرماندار نیکشهر افزود: سد خیرآباد نیکشهر با حجم ۲۷ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعبی تکمیل و امروز سرریز شده است.

حسنی گفت: خسارت های زیادی به زیرساخت‌ها و واحدهای مسکونی وارد شده که پس از جمع بندی و بررسی های لازم و کارشناسی اعلام می‌شود.

بارش سنگین باران و جایر شدن سیلاب| سد خیرآباد نیکشهر سرریز کرد

وی ادامه داد: سدخیرآباد به منظور تامین آب آشامیدنی ۵۰ ساله نیکشهر و ۶۰۰ هکتار زمین های کشاورزی پایین دست آن بر روی رودخانه کشیک در زمان ریاست جمهوری مرحوم هاشمی رفسنجانی کلنگ زنی و در سال ۱۳۸۸ با مجموع هزینه ۱۷۵ میلیارد ریالی تکمیل و بهره برداری شده است.

به گزارش ایرنا نیکشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۵۱۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون مجموع بارش نیک شهر و ایستگاههای بارانسنجی توابع تا ساعت ۱۸:۳۰ امروز سه شنبه شهر نیک شهر ۳۸.۱ میلی متر، آبگاه ۴۷، بلپیر ۴۱، بنت ۴۴، توتان ۵۲، ایستگاه جهاد کشاورزی ۴۵، چانف ۲۸، چاهان ۴۴، داروکان ۵۱، دستگرد ۸۷، کشیک ۲۱، مخت ۴۳، مهبان ۳۹، ساربوک ۲۶، هلنچکان ۳۰، فنوج ۳۸.۵، مسکوتان ۱۳، کتیج ۳۵، اسپکه ۳۲، پیپ ۱۸ و هیچان ۴۸ میلی متر باران باریده است و بارش هم ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha