۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۵:۱۲
کد خبر: 85446723
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

سال گذشته چهار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در قم کشف شد

قم- ایرنا-معاون دادستان قم با اشاره به عزم جدی در مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر، گفت: سال گذشته چهار هزار و ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در این استان کشف شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب قم، سید محمد ملیحی روز سه‌شنبه در گفت وگویی اظهار داشت: طرح‌های دستگیری خرده فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر و جمع‌آوری معتادین متجاهر با قوت و به‌طور مستمر در حال اجراست.

وی اضافه کرد: سال گذشته مجموعا در استان قم چهار هزار و ۳۲۱ کیلوگرم مواد مخدر شامل چهار هزار و ۲۴۹ کیلوگرم تریاک و سایر مواد مخدر و ۳۲ کیلوگرم شیشه و هروئین کشف و ضبط شده‌است.

وی با اشاره به بازرسی از اماکن و اصناف با دستور قضایی و با هدف مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر در سال گذشته، تصریح کرد: طی بازرسی صورت گرفته مقادیر قابل توجهی مواد مخدر کشف و ضبط و منجر به پلمب محل و تشکیل پرونده قضایی شده است.

سرپرست دادسرای انقلاب قم به نظارت و بازرسی از عطاری‌ها در راستای طرح مقابله با عرضه مواد مخدر اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ از ۱۴۱ عطاری بازرسی صورت گرفت که به دلیل عرضه قرص‌های غیرمجاز و محصولات با پایه مواد مخدر ۱۰۶ عطاری پلمب شدند.

ملیحی همچنین از اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در نوروز امسال خبر داد و اظهار داشت: در این طرح که با حضور میدانی مقامات قضایی دادسرا انجام شد بیش از ۱۱۵ کیلو گرم موادمخدر کشف شد.

وی با اشاره به استفاده از سگ‌های مواد یاب در بازرسی‌های حرفه ای، گفت: ۲ مغازه و ۲ گاراژ نیز در طرح نوروزی پلمب شدند.

وی با بیان این‌که ۱۱۵ کیلوگرم مواد مخدر از خرده فروشان در طرح نوروزی کشف شده است، افزود: از این میزان ۹۷ کیلوگرم حشیش و ۱۵ کیلو نیز تریاک و مابقی سایر مواد مخدر بوده است.

این مقام قضایی با تاکید بر برخورد قاطع با فروشندگان و عرضه‌کنندگان مواد مخدر در خصوص درمان و بازتوانی معتادین، خاطرنشان کرد: از میان دستگیرشدگان تعداد ۲۹۹ نفر به مراکز ترک اعتیاد اعزام شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha