باقری: با چوب جادو دختران المپیکی نمی‌شوند/ دهدار هنوز شانس دارد

تهران- ایرنا- مشاور فنی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان گفت: همه انتظار بالایی از وزنه‌برداری بانوان دارند اما باید منطقی نگاه کرد. تغییرات مثبتی در وزنه‌برداری بانوان داشتیم؛ کوروش باقری نمی‌تواند با چوب جادویی دختران را به المپیک بفرستد.

کوروش باقری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره اعزام نشدن تیم ملی بانوان به آخرین مسابقات گزینشی المپیک (جام جهانی تایلند)، اظهار کرد: پیش از این مسابقات، رکوردهای ورودی را گذاشته بودیم و به هر سه نفر حداقل شانس را دادیم و اعلام کردیم که هر وزنه‌برداری که به این رکوردها برسد، اعزام می‌شود. فدراسیون هم زحمت کشید و برای ملی‌پوشان بلیت تهیه و هتل رزرو کرد اما رکوردهای آنها به ورودی نرسید. نزدیک‌ترین رکورد ورودی برای سیده‌الهام حسینی بود و علیرغم همه تلاش‌ها، او به رکورد ورودی نرسید.

اعزام نشدن تیم به تایلند، پیشنهاد من بود

وی افزود: به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا تیم ملی را به جام جهانی اعزام نکنیم و البته این پیشنهاد من بود و فدراسیون هم موافقت کرد. از نظر خودم کار درستی کردم و برداشتم این بود که حضور ما با این رکوردها بی‌نتیجه خواهد بود.

مشاور فنی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان درباره المپیکی نشدن بانوان وزنه‌بردار، توضیح داد: برای المپیکی شدن فاصله ما با ۱۰ نفر اول زیاد است و البته سیده‌الهام حسینی در توانش بود تا المپیکی شود اما آسیب‌دیدگی‌های او در طول یکسال گذشته او را مقداری عقب انداخت. گاهی اوقات یک وزنه‌بردار لب مرز است و منتظر اتفاقات خاصی است، مثل رضا دهدار به عنوان نفر یازدهم لیست المپیکی فدراسیون بین‌المللی (لانگ لیست) و ممکن است تست دوپینگ یکی از وزنه‌برداران مثبت شود یا اینکه کشوری مثل چین در دسته وزنی ۱۰۲ کیلوگرم وزنه‌بردار اعزام نکند و آن زمان است که دهدار می‌تواند در جمع ۱۰ نفر برتر جهان در این وزن المپیکی قرار بگیرد. در بخش بانوان ما چنین شرایطی نداریم و پرونده سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس برای بانوان کشورمان بسته شده است.

باقری: با چوب جادو دختران المپیکی نمی‌شوند/شانس بالای دهدار برای حضور در پاریس

دوستان منطقی فکر کنند

وی ادامه داد: چون کوروش باقری مسئولیت بانوان را برعهده دارد، همه انتظار بالایی از وزنه‌برداری دارند، اما باید منطقی نگاه کرد. ما مدال‌آوری در بخش نوجوانان و جوانان داشتیم و رکوردها قابل قیاس با گذشته نیست. تغییرات مثبتی در وزنه‌برداری زنان داشتیم. کوروش باقری نمی‌تواند با چوب جادویی دختران را به المپیک بفرستد. من تیم خوبی را درست می‌کنم تا نفر بعدی که هدایت زنان را برعهده می‌گیرد، ۱۲ وزنه‌بردار خوب در تیم ملی داشته باشد.

باقری اضافه کرد: بزرگ‌ترین المانی که نشان می دهد وزنه‌برداری زنان پیشرفت کرده است، رکورد بچه‌هاست. دوستان فکر می‌کنند که در یکسال به یکباره می‌توانیم به اندازه ۵۰ سال پیشرفت کنیم. از یک جهت خوشحالیم که انتظار بالایی از کوروش باقری دارند اما باید منطقی فکر کنند.

باقری: با چوب جادو دختران المپیکی نمی‌شوند/شانس بالای دهدار برای حضور در پاریس

وی درباره برنامه‌های تیم ملی وزنه‌برداری بانوان گفت: در کوتاه مدت دنبال این هستیم تا بعد از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی جوانان و نوجوانان در بیستم اردیبهشت ماه در همدان در کمپ تیم‌های ملی ۲ اردو برگزار کنیم. مسابقات مختلفی را در پیش داریم که نخستین آن نوجوانان جهان در کشور پرو که نمی‌دانم سیاست برای اعزام دختران به این مسابقات چگونه است اما دختران ما در اواخر شهریور ماه به مسابقات جوانان جهان در اسپانیا اعزام می‌شوند. ما مسابقات جام دوستی روسیه و قهرمانی جهان در بحرین و رقابت‌های دیگری را در پیش داریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha