۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۵۶
کد خبرنگار: 998
کد خبر: 85446004
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مجلس: عملیات وعده صادق یک دفاع منطقی بود

۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۵۶
کد خبر: 85446004
نماینده مجلس: عملیات وعده صادق یک دفاع منطقی بود

بیرجند - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات وعده صادق و پاسخ مشروع حمله ترکیبی پهبادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی یک دفاع منطقی از کشور بود.

حسین خسروی اسفزار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از آنکه در ماه مبارک رمضان اسرائیلی‌ها به کنسولگری ایران در سوریه حمله کردند، طبق قوانین بین المللی زمین کنسولگری، زمین یک کشور محسوب می شود لذا به خاک جمهوری اسلامی ایران تجاوز شد که به لحاظ سیاسی باید شورای امنیت دخالت و از ایران دفاع می‌کرد اما این کار را طبق روال معمول نکرد که در این زمینه تعبیرخوبی رئیس جمهور سال قبل بکار برد که سازمان ملل سازمان ملت‌ها نیست سازمان دولت‌هاست.

وی ادامه داد: وقتی کشوری همانند اسرائیل تجاوز می کند اگر جوابش را ندهید خوی ۷۰ تا ۸۰ ساله جنگ طلبی رژیم صهیونیستی آنها را وادار می کند که دوباره اینکار را بکنند لذا منطقی بود جمهوری اسلامی ایران در دفاع از خودش این عملیات را انجام بدهد که این حرکت شاخصه نخست عملیات بود.

نماینده مجلس، رعایت اخلاق انسانی در این عملیات را شاخصه دیگر آن ذکر کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه بیش از ۶ ماه از حمله اسرائیل به غزه می گذرد و به هدفشان هم نرسیدند و از طرفی ممنوعات بین المللی از جمله کشتن کودکان، زنان و هدف گرفتن بیمارستان‌ها را هم زیر پا گذاشتند اما جمهوری اسلامی ایران فقط پایگاه هوایی اسرائیل و جایی که از آنجا به کنسولگری ایران در درمشق حمله شده بود را هدف گرفت، جایی که هیچ جمعیتی نبود.

وی گفت: الگوی ما امیرمومنان است ایشان می فرماید جواب دشمن را بدهید حتی از آن تعبیر می‌شود حرکت تهاجمی داشته باشید نه انفعالی، حتی در خطبه ۲۷ نهج البلاغه آمده است با دشمن قبل از اینکه با شما بجنگد، بجنگید و کسانی که منتظر شدند دشمن تا دالان خانه بیاید و بعد دفاع کنند اینها ذلیل هستند ایران به دلیل اینکه بهانه‌ای دست برخی از دولت ها نیفتد پیش دستی نکرد اما در دفاع از خودش کار منطقی را انجام داد.

پاسخ مشروع ایران به اسرائیل جریان مقاومت را امیدوارتر کرد

خسروی اسفزار افزود: یکی از پیامدهای مثبت این حمله این بود که جریان مقاومت امیدوارتر شد و دشمنان ما که خیال می کردند جمهوری اسلامی ایران از دفاع عاجز است و برخی از پیشرفت های ما را در قالب فتوشاپ و غیر واقعی جلوه می‌دادند به دشمن ثابت شد ایران می تواند استقلال خود را همانطور که در طول ۴۴ سال حفظ کرده همچنان حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه پاسخ ایران به اسرائیل قطعا در ارتقای امنیت ملی و پیشگیری از تحرکات جنایت‌بار صهیونیست‌ها علیه تمامیت ارضی و منافع کشورمان‌ تاثیر بسزایی دارد گفت: اگر این عملیات ترکیبی انجام نمی‌شد آنها همچنان به جنایات و تبلیغات سوء خود در مورد جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه نمی‌تواند و بلوف سیاسی می زند ادامه می دادند و برخی از دولت های ترسوی حاشیه منطقه را هم قانع می‌کردند که باید به اسرائیلی‌ها و صهیونیست ها تکیه کنند اما همه اینها نقش بر آب شد.

خسروی اسفزار اظهار کرد: صهیونیست‌ها باید این مطلب را فهمیده باشند اگر امام امت ما (ره) فرمود اسرائیل غده سرطانی است و آن را در طول حیات خودش ثابت کرده اندلذا اگر امروز رژیم صهیونیستی حد و حدود خود را حفظ نکند این حمله ترکیبی ایران، مقدمه‌ای برای نابودی اسرائیل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha