هشدار کانادا به رژیم صهیونیستی: درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد

تهران- ایرنا- ملانی جولی وزیر خارجه کانادا گفت که به مقام‌های رژیم صهیونیستی هشدار داده است که درگیری با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از رویترز، وزیر خارجه کانادا که در یک نشست خبری سخن می‌گفت، با بیان اینکه اوتاوا نهایت تلاش خود را برای کاهش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه انجام می‌دهد، اظهار کرد: باید مطمئن شویم که درگیری به منطقه تسری پیدا نخواهد کرد.

جولی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه باید برای بازگرداندن صلح در منطقه همکاری کنیم، افزود: به همین دلیل به همتای خود در (رژیم) اسرائیل به صراحت اعلام کردم که درگیری شما با ایران نباید به منطقه گسترش یابد.

به گزارش ایرنا، وزیر خارجه کانادا پیشتر نیز در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشته بود: با افزایش خطر حمله به اسرائیل، اوضاع امنیتی منطقه همچنان بسیار بی‌ثبات است و ممکن است که ناگهان تشدید شود.

وی افزود: ما سطح خطر را به «پرهیز از همه سفرها» به اسرائیل و کرانه باختری افزایش داده‌ایم. کانادایی‌ها باید خروج از طریق ابزارهای مسافرتی را مد نظر قرار دهند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با انتشار اطلاعیه‌ای، از انجام عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل با هدف تنبیه تل‌آویو برای حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه خبر داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز، اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha