تاکید امیرعبداللهیان بر «لازم» و «مشروع» بودن پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح نشست کمیسیون با وزیر امورخارجه گفت: امیرعبداللهیان پاسخ ایران را لازم و هم مشروع برشمرد و اعلام کرد که در دو هفته گذشته با یک هماهنگی در زمینه بین‌المللی و نظامی این موضوع دنبال شد.  

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، ابوالفضل عمویی در توضیح نشست عصر دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به خبرنگاران گفت: حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در این نشست گزارشی از آخرین تحولات روابط خارجی کشورمان به ویژه در موضوع پاسخ جمهوری اسلامی ایران به حمله رژیم صهیونیستی در دمشق ارائه داد و به سوالات نمایندگان هم پاسخ گفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس یازدهم با بیان اینکه امیرعبداللهیان حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را نقض آشکار حقوق بین المل دانست، گفت: امیرعبداللهیان پاسخ ایران را لازم و هم مشروع برشمرد و اعلام کرد که در دو هفته گذشته با یک هماهنگی در زمینه بین‌المللی و نظامی این موضوع دنبال شد.

عمویی با اشاره به تاکید امیرعبداللهیان مبنی بر اینکه لازم بود شورای امنیت سازمان ملل اقدام صهیونیست‌ها را محکوم کند، یادآور شد: وزیر امور خارجه در این نشست گفت که آمریکا، انگلیس و فرانسه با هدف کمک به رژیم صهیونیستی با زیرپا گذاشتن قواعد بین المللی مانع صدور بیانیه محکومیت شورای امنیت شدند. هرچند بسیاری از کشورها در منطقه و خارج منطقه به شکل مستقل این تجاوز صهیونیست‌ها را تقبیح کردند.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه، پاسخ نظامی ایران در ۲۶ فروردین را در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد، اقدامی پذیرفته شده، مشروع و متناسب خواند، گفت: او تاکید کرد که جمهوری اسلامی از بخشی از توانمندی بالای موشکی و پهپادی خود در این عملیات بهره گرفت و به‌رغم اینکه رژیم صهیونیستی و متحدانش تمام توان پدافندی شان را در مقابله با عملیات وعده صادق بکار گرفتند، موشک‌های ایرانی به دو پایگاهی که صهیونیست‌ها عملیات دشمن مورد استفاده قرار داده بودند، ضربه اساسی وارد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: انجام این عملیات با استقبال مردم کشورهای منطقه به ویژه مردم مظلوم فلسطین مواجه شد. همچنین پیام‌ها و تماس‌های متعددی که مقامات خارجی دریافت می کنیم، ضعف رژیم صهیونیستی است. البته ما خواستار توسعه تنش در منطقه نیستیم اما اگر با تعدی صهیونیست‌ها مواجه شویم قویتر و گسترده تر پاسخ خواهیم داد.

در این جلسه نمایندگان ضمن تجلیل از اقدام موثر نیروهای مسلح کشورمان در تنبیه رژیم صهیونیستی، از هماهنگی اثربخش میدان و دیپلماسی در تامین امنیت ملی قدردانی کردند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد یکشنبه - ۲۶ فروردین ماه - با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

در جریان این پاسخ تنبیهی و متقابل تعداد قابل توجهی موشک کروز و بالستیک و پهپاد با مدیریت جنگ الکترونیک به مراکز نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد که اکثر آن ها به هدف اصابت کرده است.

ایران پس از این پاسخ تنبیهی به آمریکا و رژیم صهیونیستی هشدار داده است که اگر دست از پا خطا کنند، سیلی بعدی محکم‌تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha