حمایت محیط‌بانان و حافظان محیط‌زیست از دفاع مشروع نیروهای مسلح از خاک میهن

تهران - ایرنا - جامعه محیط‌بانان و حافظان محیط‌زیست از اقدام نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دفاع مشروع از خاک میهن را مورد حمایت قرار دادند و اعلام کردند: تعرض به خاک پاک ایران اسلامی خط قرمز نابخشودنی برای هر ایرانی در اقصی نقاط جهان است.

به گزارش ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، در بیانیه محیط بانان و حافظان محیط زیست آمده است: دلاور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در روزهای اخیر، پاسخی دندان شکن، بازدارنده و راهبردی به تجاوز آشکار رژیم شیطان صفت صهیونیستی به سفارت کشورمان در سوریه دادند، موشک‌ها و پهپادهای جمهوری اسلامی ایران، عمق استراتژیک سرزمین‌های اشغالی را نشانه گرفتند و گوشه‌ای از خشم ملت شریف ایران را بر سر متجاوزان به مرزهای انسانیت و اخلاق فرود آوردند.

این بیانیه می‌افزاید: این اتفاق مبارک موجی از شادی و شعف را نه تنها در بین ملت بزرگ ایران که در میان ملت مسلمان و مردم آزاده جهان به وجود آورد تا وعده صادق جمهوری اسلامی ایران و دستور فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) در تنبیه رژیم کودک کش به نحو احسن به سرمنزل مقصود برسد.

در این بیانیه تصریح شده است: سران استکبار جهانی و حامیان رژیم شیطان صفت بدانند، ادامه فشنگ پرانی ها و جسارت ها به خاک میهن اسلامی در اقصی نقاط جهان به قیمت نابودی و اضمحلال آنها خواهد بود و وعده الهی را تسریع خواهد بخشید.

جامعه محیط بانان و حافظان و پاسداران محیط زیست کشور تعرض به خاک پاک ایران اسلامی را خط قرمز نابخشودنی نه برای خود بلکه برای هر ایرانی در اقصی نقاط جهان می‌داند و تا پای جان و آخرین قطره خون در کنار پاسداران میهن اسلامی قرار دارد.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ آوریل ۲۰۲۴ با انتشار اطلاعیه ای، آغاز عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل را در پی انتقام از تل آویو در حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه و شهادت ۷ تن از مستشاران و افسران نظامی تهران در دمشق اعلام کرد که بر اساس آن نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اِعمال حق ذاتی دفاع مشروع مصرح در ماده ۵۱ منشور ملل متحد و در پاسخ به تجاوزات نظامی مکرر رژیم صهیونیستی و به شهادت رساندن مستشاران رسمی نظامی ایران که به دعوت دولت سوریه در این کشور مشغول فعالیت بودند و به ویژه حمله نظامی مورخ ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق، در تاریخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ مجموعه ای از حملات نظامی علیه پایگاه‌های نظامی این رژیم را به انجام رساندند.

در این راستا نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل عصر یکشنبه به وقت محلی (۲۶ فروردین) به درخواست رژیم صهیونیستی برگزار شد که بدون صدور قطعنامه و یا بیانیه‌ای پایان یافت و نمایندگان کشورهای الجزایر، چین، روسیه و سوریه از اقدام ایران در دفاع مشروع از خود حمایت کردند.

به گفته یک مقام ارشد آمریکایی که شبکه ای. بی. سی نیوز آن را رسانه‌ای کرده است، دستکم ۹ موشک ایرانی که از سامانه دفاع هوایی اسرائیل عبور کردند به ۲ پایگاه هوایی اسرائیلی اصابت و خسارت وارد کردند؛ پنج موشک بالستیک به پایگاه هوایی «نواتیم» اسرائیل اصابت کرد و به یک هواپیمای ترابری سی-۱۳۰ خسارت زد. چهار موشک بالستیک دیگر نیز به پایگاه هوایی «نقب» برخورد کرد اما هنوز گزارشی از خسارت آن منتشر نشده است.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از انجام موفقیت آمیز عملیات وعده صادق با بیان اینکه با این عملیات معادله جدیدی رقم خورده است، گفت: آن معادله جدید این است که از این به بعد رژیم صهیونیستی در هر نقطه ای به منافع و دارایی ها، شخصیت ها و شهروندان ما حمله کند، از مبدا جمهوری اسلامی ایران مورد تهاجم متقابل قرار خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: اهداف خیلی دقیق بود و ما یک عملیات محدود در حد و اندازه شرارت هایی که رژیم صهیونیستی انجام داده بود، ترتیب دادیم؛ این عملیات می توانست عملیات گسترده ای باشد اما ما دامنه عملیات را محدود به آن بخش توانایی‌هایی کردیم که رژیم صهیونیستی برای حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران و شهادت فرماندهان از آن استفاده کرده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha