حزب‌الله: ایران وعده «صادقانه» خود را با شجاعت عملی کرد

تهران- ایرنا- جنبش حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای عملیات موشکی و پهپادی پیروزمندانه ایران علیه مواضع رژیم صهیونیستی را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المنار، حزب‌الله لبنان ضمن تبریک عملیات موشکی و پهپادی ایران علیه مواضع رژیم صهیونیستی، آن را تهاجهی بی‌نظیر و بی‌سابقه خواند.

در این بیانیه آمده است که حزب‌الله این تهاجم بی‌نظیر و بی‌سابقه برای هدف قرار دادن دشمن ظالم و متجاوز را به رهبری جمهوری اسلامی ایران و ملت مجاهد آن تبریک می‌گوید.

حزب‌الله همچنین تصمیم شجاعانه و حکیم ایران مبنی بر پاسخ قاطعانه به تجاوزات صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را ستود.

در این بیانیه همچنین آمده است: جمهوری اسلامی ایران با وجود همه تهدیدات، ارعاب و فشارها از حق طبیعی و قانونی خود استفاده کرده و وعده صادقانه خود را با شجاعت بی‌نظیر، درایت و درک عالی از اوضاع منطقه و جهان، عملی کرد.

در بیانیه مذکور آمده است که علی رغم مشارکت آمریکا و متحدان بین‌المللی و مهره‌های منطقه‌ای آن‌ها برای دفع این حمله برق‌آسا، اهداف نظامی معین در این عملیات محقق شد و اهداف سیاسی و راهبردی بلند مدت این تحول عظیم نیز به مرور زمان نمایان خواهد شد و مرحله جدیدی در سطح کل مسئله فلسطین و درگیری تاریخی با این دشمن و نیز در مسیر پیروزی حتمی امت عربی و اسلامی و ملت مبارز و مظلوم فلسطین، ایجاد خواهد شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب(شب گذشته) با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha