ترکیه: تحولات جاری ممکن است به جنگ منطقه‌ای منجر شود

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه ترکیه امروز (یکشنبه) در گفت وگو با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که آنکارا خواستار تنش بیشتر در خاورمیانه نیست اما تحولات جاری ممکن است به جنگ منطقه‌ای بیانجامد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عربی، «هاکان فیدان» در این گفت وگو اظهار داشت: حمله اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و پاسخ ایران به این حمله، نشان می دهد که حوادث می توانند به سرعت به یک جنگ منطقه ای تبدیل شوند.

فیدان افزود: آنکارا به تلاش خود برای جلوگیری از وقوع حوادثی که منطقه را بی‌ثبات می‌کند، ادامه خواهد داد.

وزیر امور خارجه ترکیه تصریح کرد: پیام هایمان را به مقامات ایران و همچنین کشورهای غربی دارای نفوذ بر اسرائیل منتقل کرده و خواستار توقف تنش شده ایم.

فیدان تأکید کرد: قبل از حادثه اخیر، با ایران و آمریکا در تماس بودیم و خواستار خویشتنداری شدیم.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین گفت: پیام هایی را بین ایران و آمریکا رد و بدل می کنیم و تلاش هایی را به عمل آورده ایم تا اطمینان پیدا کنیم که پاسخ ها، متناسب خواهد بود.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha