اذعان رسانه صهیونیست: پاسخ ایران به اسرائیل، نشان داد که تهران مهارشدنی نیست

تهران- ایرنا- یک روزنامه عبری امروز (یکشنبه) تاکید کرد که واکنش پهپادی و موشکی جمهوری اسلامی ایران به رژیم صهیونیستی، از غیرقابل مهار بودن تهران پرده برداشت.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های فلسطینی، روزنامه عبری «معاریو» در این باره نوشت: حمله ایران به اسرائیل، فارغ از خسارت بار بودن یا نبودن نشان داد که این کشور قابل مهار نیست.

این رسانه صهیونیست، دلیل این امر را ناکامی ارتش آن رژیم در مقابل مقاومت فلسطین طی عملیات طوفان الاقصی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) سال گذشته دانست.

در همین راستا، سایت بلومبرگ به نقل از یکی از مسئولان ارشد دستگاه جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) اعلام کرد پاسخ ایران به اسرائیل، ممکن است باعث ایجاد تغییر استراتژیک در جنگ غزه و حتی پایان یافتن آن شود.

پایگاه صهیونیستی «والا» نیز در مقاله‌ای به قلم «بن کاسپیت» نوشت: اسرائیل شب گذشته در معرض اهانت و تحقیر علنی سنگین و بی‌سابقه قرار گرفت.

وی افزود: بازدارندگی اسرائیل که مانع ایران برای حمله مستقیم می‌شد، فروپاشیده همچنانکه تلاش‌های بازدارندگی بین‌المللی نیز در روزهای اخیر فروپاشیده است و ایرانی‌ها دیگر ترسی ندارند.

این نویسنده صهیونیست همچنین نوشت: بازدارندگی اسرائیل آنگونه که در غزه و لبنان شکسته شد، در تهران نیز شکسته شد. دوران محاصره ایران و حمله به اهداف آن به پایان رسید.

همچنین «امیر بوهبوت» دیگر روزنامه‌نگار صهیونیست در والا نوشت: از امروز به بعد بایستی در هر درگیری با ایران، منتظر انبوهی از پهپادها و موشک‌های بالستیک باشیم، آنگونه که شنبه شب (دیشب) مشاهده کردیم.

وی افزود که تهران عملیات را پایان یافته دانسته و تهدید کرد که چنانچه رژیم صهیونیستی مرتکب تجاوز دیگری شود، عملیات بیشتری انجام خواهند داد.

این روزنامه‌نگار صهیونیست همچنین در مقاله خود آورده است که «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا نیز با مخالفت با پاسخ نظامی علیه ایران، کابینه اسرائیل را در وضعیت دشواری قرار داده است.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha