بورل: اروپا خواهان امنیت در منطقه و کاهش تنش‌ها است

تهران-ایرنا- «جوسپ بورل» مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز (یکشنبه) از تشکیل جلسه فوق‌العاده وزرای امور خارجه این اتحادیه در روز سه‌شنبه به دنبال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه خبر داد و گفت: هدف ما کمک به [تضمین] امنیت منطقه و کاهش تنش‌ها است.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری بارونز، جوسپ بورل در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) بدون اشاره به عملیات رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن کنسولگری تهران در دمشق سوریه، نوشت: «اتحادیه اروپا حملات موشکی و پهپادی ایران علیه اسرائیل را به شدت محکوم می‌کند. این تشدید بی‌سابقه تنش‌ها و تهدیدی برای امنیت منطقه است.»

وی بار دیگر بر «تعهد اتحادیه اروپا نسبت به امنیت اسرائیل» تاکید کرد و گفت: در این وضعیت بسیار پرتنش منطقه‌ای، تشدید بیشتر تنش‌ها به نفع هیچ‌کس نیست.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که اقدامات غیرقانونی و تنش‌زای رژیم صهیونیستی در منطقه را نادیده گرفت، افزود: از همه طرف‌ها می‌خواهیم حداکثر خویشتن‌داری را به کار گیرند.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha