جهاد اسلامی: عملیات ایران ستودنی است/ برخی در صدد تحریف حقایق‌اند

تهران- ایرنا- جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای، پاسخ پهپادی و موشکی تهران به حمله تل‌آویو به کنسولگری ایران در دمشق را ستود.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه «القدس»، در بیانیه جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این باره آمده است: پاسخ نظامی ایران و هدف قرار دادن اماکن نظامی در داخل رژیم اشغالگر را می‌ستاییم.

جهاد اسلامی تاکید کرد: این اقدام پاسخ طبیعی به رژیم اشغالگر است و در مقابل جنایات، تخلفات و ترورها ضروری است؛ چراکه این رژیم همچنان در نقض آشکار همه ارزش‌ها و معیارهای انسانی و قانونی به ارتکاب آنها ادامه می‌دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما تمامی مواضع محکوم کننده این پاسخ که در راستای دفاع از رژیم اشغالگر است را محکوم می‌کنیم. این کشورها خود را به یک دیوار محافظتی تبدیل کرده‌اند تا از این رژیم دفاع و طوی وانمود کنند که مورد تجاوز قرار گرفته است و حقابق را تحریف کنند.

این بیانیه پس از آن صارد شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha