عملیات ایران معادلات منطقه را تغییر داد/ حماقت اسرائیل ادامه یابد؛ نبرد بزرگتر خواهد شد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی سیاسی یمن در گفت وگو با خبرنگار گروه بین الملل ایرنا با اشاره به تاثیر عملیات موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی ایران بر وضعیت رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ایران جلوی دیدگان ملت های جهان اسرائیل را تنبیه کرد و این عملیات بخشی از تغییر معادلات منطقه بود و اگر تل آویو به حماقت ادامه دهد، این عملیات مقدمه ای برای نبردی بزرگتر خواهد بود.

«یاسر الحوری» امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه بین الملل ایرنا اظهار داشت: عملیات موشکی و پهپادی «وعده صادق» جمهوری اسلامی ایران نشان داد که رژیم صهیونیستی یک رژیم پوشالی است و بدون حمایت آمریکا از بین خواهد رفت.

این مسئول یمنی افزود: پاسخ جمهوری اسلامی ایران به جنایت رژیم صهیونیستی یک پاسخ حساب شده و قوی بود که این رژیم، آمریکا و کشورهای غربی و همه دشمنان محور مقاومت را به چالش کشید.

وی اضافه کرد: مولفه های ارزیابی چنین اقدامی فقط خسارت های مادی نیست، بلکه خسارت های روحی، سیاسی و رسانه ای وارد شده به رژیم اشغالگر و حامیان آن را باید درنظر گرفت.

الحوری گفت: اینکه دشمن را جلوی دیدگان همه ملت های جهان هدف قرار دهید و تنبیه کنید و ملت ها شاهد پرواز موشک ها و پهپادها باشند و آن ها را تا رسیدن به هدف همراهی کنند، یک پیروزی بی نظیر واقعی و موفقیت مهم است.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند عملیات طوفان الاقصی در عملیات خود دست به ابتکار و هنرنمایی زد و ثابت کرد که رژیم صهیونیستی ضعیف فقط در سایه حمایت آمریکا وجود دارد و اگر خیانت برخی از حکومت های وابسته در منطقه نبود، رژیم صهیونیستی و آمریکا امکان ماندن در منطقه را نداشتند.

حماقت اسرائیل ادامه یابد؛ نبرد بزرگتر خواهد شد

دبیر شورای عالی سیاسی یمن اظهار داشت: اگر رژیم صهیونیستی به حماقت های خود ادامه دهد، این عملیات مقدمه یک نبرد بزرگتر خواهد بود.

الحوری تصریح کرد: آنچه شب گذشته انجام شد یک شکست تمام عیار برای رژیم صهیونیستی و تاکیدی بر ازبین رفتن بازدارندگی و ذلت و خواری آن است.

معادلات در منطقه تغییر کرده است

وی افزود: معادلات در این منطقه دیگر ساخته و پرداخته آمریکا نیست، معادلات منطقه از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی و مشارکت یمن در پشتیبانی از غزه آغاز شده است و پاسخ جمهوری اسلامی ایران، به حمله به کنسولگری خود در دمشق نیز بخشی از روند تغییر معادلات در منطقه است.

الحوری بیان کرد: اسلام قدرتمند و پیروز است ولی برخی به وعده الهی شک دارند اما اگر به اسباب آن که جهاد در راه خدا و مقابله با دشمنان اسلام عمل کنند، قطعا پیروز می شوند.

وی تصریح کرد: همه اعضای صاحب بصیرت در جهان اسلام و عرب باید به الفبای پیروزی محور مقاومت در یمن، ایران، عراق، لبنان و سوریه توجه کنند و این رویکرد را نقشه راه امت اسلامی به سوی آزادی و استقلال بدانند ولی دشمنان امت اسلامی در داخل و خارج منطقه روی ترس ایران در دفاع از منافع خود شرطبندی کرده بودند، که با شکست روبرو شدند.

دبیر شورای عالی سیاسی یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس آموزه های اسلامی که مسلمانان را به دفاع از سرزمین خود تشویق می کند، عمل کرد و به این پیروزی بزرگ دست یافت و مواضع و اقدامات کنونی محور مقاومت در فلسطین، فرق میان حق و باطل و ایمان و نفاق و اسلام و کفر است.

الحوری افزود: رژیم صهیونیستی ساخته دست آمریکا است و این کشور و برخی کشورهای غربی و عربی در پشت پرده ادامه موجودیت آن قرار دارند و اگر این کشورها از آن حمایت و پشتیبانی نمی کردند، اکنون نامی از آن باقی نمانده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha