هشدار رئیس سابق موساد درباره تبعات تقابل نظامی با ایران

تهران- ایرنا- رئیس سابق سازمان جاسوسی خارجی رژیم صهیونیستی(موساد) درباره تبعات هرگونه تقابل نظامی با ایران به مقامات کنونی این رژیم هشدار داد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» از نارضایتی «یوسی کوهن» از حمله این رژیم به کنسولگری جمهوری اسلامی در سوریه خبر داد و نوشت: کوهن با (حمله به کنسولگری ایران) برای کشتن ژنرال های سپاه که منجر به تشدید تنش بین تل‌آویو و تهران شد، مخالفت کرد.

کوهن درباره به شهادت رساندن سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی، گفت که «آیا این کشتار به برداشته شدن تهدیدات از اسرائیل کمک می کند، نمی دانم. امیدوارم!»

وی ضمن تایید تلویحی نقش رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی، افزود: ما مجبوریم باور کنیم که درباره پاسخ احتمالی به حمله ما، پیش بینی های لازم انجام شده بود.

این مقام رژیم صهیونیستی درباره تبعات هرگونه تقابل نظامی با ایران، به کابینه حاکم بر این رژیم هشدار داد و گفت: توصیه نمی کنم، اسرائیل به ایران پاسخ دهد.

کوهن با اشاره به پایین بودن احتمال همراهی آمریکا و دیگر متحدان این رژیم با هرگونه تقابل نظامی با ایران، افزود: ما نباید اتحادمان را فدای تقابل (با ایران) کنیم.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha