آلودگی هوای برخی شهرستان‌های یزد محصول سیاستگذاری چهار دهه اخیر است

یزد - ایرنا - استاندار یزد با اشاره به مباحث رایج در فضای مجازی در خصوص آلودگی هوا در برخی شهرستان های استان گفت:  این آلودگی‌ها محصول چهار دهه سیاستگذاری و توسعه نامتوازن است و نباید دولت سیزدهم را مقصر آن دانست.

به گزارش ایرنا "مهران فاطمی" شنبه‌شب در نشست مجمع سلامت استان با اشاره به ممنوعیت بارگذاری صنایع آلاینده و پرآبخواه در جاده مهریز - عقدا در دولت سیزدهم و تاکید ویژه بر رعایت ملاحظات اجتماعی و زیست محیطی توسط صنایع و معادن، خاطرنشان کرد: با این تفاسیر، انگشت اشاره خطای چهار دهه گذشته به سمت دولت سیزدهم بی‌انصافی است.

وی افزود: سلامت مردم خط قرمز و اولویت نخست ما در استان است و این مهم، قربانی هیچ فرآند توسعه و موضوعی نخواهد شد.

فاطمی با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص تاثیر عوامل مختلف از جمله آلودگی هوا در بروز بیماری ها تصریح کرد: مجمع سلامت استان به منظور تنویر افکار عمومی درصد هر یک از عوامل مخل سلامت را مشخص کند تا مداخلات لازم در حوزه پیشگیری انجام شود.

استاندار یزد ادامه داد: باید اطلاعات درست و کارشناسی در اختیار مردم و رسانه ها قرار گیرد تا نگرانی ها در این زمینه رفع شود.

وی افزود: یکی از اقدامات انجام شده در تامین سلامت مردم، تصویب ممنوعیت بارگذاری و توسعه صنایع آلاینده و پرآبخواه در مهریز - عقدا بوده است.

وی همچنین گفت: ساخت یک واحد تولیدی حداقل نیازمند سه سال زمان است لذا در صورتی که عملیات اجرایی پروژه ای از ابتدای استقرار دولت آغاز شده، هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

فاطمی با اشاره به صدور سالانه سه هزار مجوز در جاده مهریز_عقدا بدون هیچ قید و شرط و در کوتاه ترین زمان ممکن اظهارکرد: با تصویب مصوبه مذکور، تعداد مجوزهای صادره در این محور به یک هزار و ۲۰۰ مورد رسید.

وی تصریح کرد: تمامی مجوزهای صادر نشده برای به این محور طی ۲ سال اخیر مربوط به صنایع آلاینده و پرآبخواه بوده است.

استاندار یزد در ادامه با اشاره به اراده جدی استان به منظور حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان اظهارکرد: برنامه ریزی های لازم برای حرکت جدی استان به سمت اقتصاد دانش بنیان و صنایع فناور پایه و سبز انجام شده و در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha