سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستیم بدون شکست قهرمان شویم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال خاتون بم در خصوص قهرمانی در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: لحظه گرفتن جام دو احساس داشتم. یکی آنکه احساس ناخوشایندی داشتم زیرا حوادث تلخ روی من و بازیکنانم اثر گذاشته بود و خیلی دلتنگ‌تر شدیم. دوم آنکه خوشحال بودم که توانستیم به آن قولی که دادیم عمل کنیم.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال خاتون بم توانست در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان باشگاه‌های کشور برای دهمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد. تیمی که با هدایت مرضیه جعفری توانسته است بارها قهرمان لیگ برتر شود و دو بار هم نایب قهرمان لیگ شد. این تیم حال باید مانند دو فصل دیگر در جام باشگاه‌های فوتبال آسیا شرکت کند.

هرچند خاتون بم در این فصل با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو شد و درگذشت ملیکا محمدی به دلیل سانحه دلخراش رانندگی و مصدومیت دو بازیکن دیگر این تیم چون بهناز ظاهر خانی و زهرا خواجوی سبب شد تا شوک بزرگی به سرمربی و دیگر بازیکنان این تیم و جامعه ورزش وارد شود با این وجود در ادامه راه پا پس نکشیدند و به هدفی که داشتند رسیدند.

مرضیه جعفری پس از کسب عنوان دهمین قهرمانی در شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان به گفت‌وگو با ایرنا پرداخت. متن کامل گفت‌وگو با این سرمربی رکورددار تاریخ فوتبال بانوان ایران را در زیر می‌خوانیم:

سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستم بدون شکست قهرمان شویم

چه احساسی دارید که سال‌هاست فاتح لیگ برتر هستید و حتی قهرمانی‌های شما دو رقمی شده است؟

خوشحالیم که به هدف خود رسیدیم و در نهایت این افتخارآفرینی را در فوتبال بانوان انجام دادیم و دوباره توانستیم بر سکوی قهرمانی بایستیم.

در این سال اتفاقات تلخی برای بازیکنان شما رخ داد و شاهد درگذشت ملیکا محمدی در سانحه تصادف و مصدومیت دو بازیکن دیگر خاتون بم در این سانحه بودیم. تفاوت کسب این جام با سال‌های گذشته چه بود؟

تفاوت برای تیم من بود نه برای تیم‌های دیگر. با توجه به اتفاقات ناراحت کننده‌ای که برای تیم خاتون بم در این فصل افتاد، به دست آوردن این جام برای ما اهمیت زیادی داشت. بچه‌ها هم برای رسیدن به قهرمانی زحمت زیادی کشیدند. این فصل یکی از سخت‌ترین فصل‌هایی بود که سپری کردیم و توانستیم با این همه اتفاق تلخ به مقام قهرمانی برسیم.

چون ملیکا محمدی را از دست دادیم و در کنار آن بهناز طاهرخانی و زهرا خواجوی نیز در این سانحه مصدوم شدند و آنها را نیز از هفته پنجم لیگ برتر فوتبال نداشتیم. این موضوع از لحاظ فنی و روانی روی تیم تاثیرگذار بود. تمرینات و شرایط سخت بود و خدا هم بسیار کمک کرد.

سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستم بدون شکست قهرمان شویم

لحظه‌ای که جام را در دست گرفتید را توصیف کنید؟

لحظه گرفتن جام دو احساس داشتم. یکی آنکه احساس ناخوشایندی داشتم زیرا حوادث تلخ سبب شده بود روی من و بازیکنانم اثر بگذارد و خیلی دلتنگ‌تر شدیم. دوم آنکه خوشحال بودم که توانستیم به آن قولی که دادیم عمل کنیم.

سطح تیم‌ها و لیگ برتر در این فصل چگونه بود؟

تیم‌های دیگر بازیکنان خیلی خوبی جذب کردند و کیفیت و شرایط تیم‌ها خوب بود. تیم ما امسال به خاطر این اتفاقات تلخ، شرایط متفاوتی نسبت به قبل داشت. گلاره ناظمی مسئول برگزاری مسابقات فوتبال بانوان مدیر بسیار توانمندی است و هر سال کیفیت لیگ ما بهتر می‌شود. امسال هم شرایط بسیار خوب بود. تعداد تیم‌ها، بنیه مالی آنها و حتی بازیکنان خوب بودند و لیگ برتر منظم برگزار شد.

سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستم بدون شکست قهرمان شویم

بعد از قهرمانی زودهنگام، دیدار پایانی برابر کران فارس را چطور دیدید؟

بازی آخر برای ما تشریفاتی بود اما می‌خواستم در نهایت بدون شکست قهرمان شویم. از طرفی عنوان‌های فردی هم بی‌تاثیر نبود.

امسال هم باید مانند دو سال گذشته در جام باشگاه‌های آسیا شرکت کنید، شرایط به نظر می‌رسد با حضور تیم‌های شرق و غرب دشوارتر شده باشد؟

مسلما شرایط سخت‌تر و حرفه‌ای‌تر شده است؛ زیرا تیم‌های شرق و غرب در این جام حضور دارند. با توجه به اینکه برخی از تیم‌های آسیایی در بخش بانوان جزو ابرقدرت‌های فوتبال جهان محسوب می‌شوند کار ما هم دشوار خواهد بود. بچه‌های ما هم باید در این مسابقات شرکت کنند تا به تدریج به سطح بالاتری برسند.

سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستم بدون شکست قهرمان شویم

تصور می‌کنید که در این دوره در آسیا بتوانید عنوانی کسب کنید؟

نباید خودمان را فریب دهیم زیرا سطح فوتبال بانوان ایران را می‌دانیم. در نهایت باید شرکت کنیم تا بازیکنان ما پیشرفت کنند. هرچند من در جام باشگاه‌های دو سال قبل و پارسال پیشرفت دختران خودم را دیدم. آنها سال گذشته شرایط بهتری داشتند و از عملکرد بازیکنانم در جام باشگاه‌های آسیا رضایت دارم. همچنین نگاه کشورهای صاحب فوتبال به فوتبال ایران در جام باشگاه‌های سال گذشته تغییر کرد. ما تیمی نترس بودیم و فوتبال بازی کردیم و گل زدیم و امیدوارم که امسال هم عملکرد خوبی از خود نشان دهیم.

سرمربی خاتون بم: لحظه گرفتن جام دلتنگ‌تر شدم؛ می‌خواستم بدون شکست قهرمان شویم

اخباری به گوش رسیده که شما دیگر به دنبال سرمربیگری در لیگ برتر نیستید و می‌خواهید استراحت کنید؟

این اخبار شایعه است و صحت ندارد. من همواره اولویتم تیم خودم خاتون بم است.

و سخن آخر...

زمانی که حوادث تلخ برای تیمم رخ داد همه به من گفتند که فقط در فوتبال باشم و می‌دانند که تیم خاتون بم سختی‌های زیادی را متحمل شده است. در نهایت با کمک خدا کام ما با جام قهرمانی شیرین شد و یک فصل پرفراز و نشیب را طی کردیم و به هدف خود رسیدیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha