۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۳۶
کد خبر: 85442494
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

ذوالنوری: ۵ نماینده نامزد ریاست مجلس می‌شوند

تهران- ایرنا- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر حدود پنج نفر به شکل پراکنده برای ریاست مجلس دوازدهم داوطلب شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب ایرنا، حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نایب رئیس مجلس در نشست شورای وحدت برای تحول در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر حدود پنج نفر به شکل پراکنده برای ریاست مجلس دوازدهم داوطلب شدند.

وی افزود: نمیدانم چه اسامی مطرح شده است، اما برخی از جریان‌ها ‌و تشکل‌ها به بنده هم پیشنهاد دادند، اما تصمیم قطعی معلوم نیست.

منتخب مردم قم در مجلس دوازدهم با بیان اینکه طبیعتا بعد از شکل‌گیری هیأت رئیسه موقت، انتخابات هیأت رئیسه صورت می‌گیرد و قابل پیش‌بینی نیست که رئیس مجلس چه کسی خواهد شد،  بیان کرد: البته ممکن است برخی‌ها تعامل کنند و کنار بکشند و نهایتا ممکن است حداقل به ۲ نفر داوطلب ختم شود که یکی رئیس فعلی مجلس باشد و دیگری کاندیدای رقیبی که مقابل وی ممکن است برای رقابت اعلام آمادگی کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درپاسخ به سوالی درباره انتقام ایران از رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: برخورد جمهوری اسلامی با رژیم صهیونیستی سخت و متنوع است.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: مجلس یازدهم کارهای خیلی خوبی داشته و قوانین بسیار خوبی تصویب کرده است حدود ۲۵ قانون اصلی و در مجموع ۱۲۶ قانون وضع کرده است از این ۱۲۶ قانون برخی الحاقی، برخی اصلاحی و اصلاحات آئین‌نامه، برخی‌ هم قوانین بودجه و برنامه و بخشی هم استفساریه است.

ذوالنوری ادامه داد: اما ۲۵ قانون اصلی مانند قانون راهبردی، مالیات بر درآمد، مالیات بر خانه‌های خالی، اصلاح کسب و کار از درگاه صدور مجوزها کارهای خوبی بوده که این مجلس انجام داده است. اما من معتقدم که مجلس می‌توانست بهتر از این عمل کند و عملکرد بهتر آن هم بستگی به هیات رئیسه مجلس دارد. 

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: اعتقاد من بر این است که اگر هیات رئیسه مجلس رسالت و نقش اصلی خود را ایفا می‌کرد این مجلس می‌توانست ریل‌گذاری‌های بهتری داشته باشد و تحولی در وضعیت اقتصادی کشور اتفاق بیفتد.

ذوالنوری بیان کرد: همچنین می‌توانست با تعامل بهتر با دولت، ریل‌گذاری مسیر دولت، قوانینی وضع کند که دولت را در چارچوب حرکت اصلی قرار دهد و دولت را در رسیدن به آن اهداف کمک کند این اتفاق می‌توانست رخ بدهد اما متاسفانه اتفاق نیفتاده است.

وی عنوان کرد: امیدواریم با تحولاتی که در مجلس اتفاق می‌افتد، مجلس آینده موثرتر واقع شود زیرا نمایندگان مجلس مانند مهره‌های تسبیح هستند اگر ما یک تُن هم مهره تسبیح داشته باشیم اما نخ تسبیح نداشته باشیم کارآمدی لازم اتفاق نمی‌افتد و کارآمدی مجلس به یک هیات رئیسه قوی و توانمند خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha