بارش‌های بهاری در خراسان رضوی خسارت برجا گذاشت

مشهد- ایرنا- سرپرست اداره‌کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارش‌های بهاری ۴۸ ساعت گذشته در این استان در بخش جاده ، آبگرفتگی معابر و کشاورزی با خسارت های محدودی همراه بوده است.

سیدرضا عباسی نیشابوری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۳۰، ۲۵، ۲۴،۱۸ و۱۲ میلیمتر بارندگی در قوچان، فریمان، تربت حیدریه، گناباد و مشهد ثبت شده که با وجود این میزان بارش، خسارت در بخش های مختلف اندک بوده است.

وی گفت: جاده "بردسکن - انابَد" در محدوده "کلاته نو" دچار فرونشست شده و همچنین شانه راه در مسیر انابد - طبس دچار آب بردگی شده است که هر ۲ بخش توسط عوامل راهداری در حال ترمیم است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین معابر در شهرهای بردسکن و "روشناوند" گناباد و منطقه "پس‌کلوت" و روستاهای "نوده پشنگ" و "بِی‌مرغ" شهرستان گناباد دچار آب گرفتگی و آب افتادگی شده است.

عباسی گفت: خسارت هایی نیز به بخش زراعت و مراتع شهرستان های گناباد، بردسکن، قوچان و درگز گزارش شده که کارشناسان جهاد کشاورزی در حال بررسی میزان آن هستند.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، فعالیت سامانه بارشی که از دیروز وارد این استان شده تا روزهای میانی هفته جاری بیشتر استان را با بارش های رگباری همراه با رعد و برق، بارش تگرگ و در نواحی کوهستانی و سردسیر بارش برف همراه با کاهش دما زیر تاثیر قرار خواهد داد که بیشترین حجم بارش ها برای روز یکشنبه با آبگرفتگی معابر و جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل ها پیش بینی می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha