استاندار ایلام: عملکرد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال و رشد تولید ارزیابی می شود

ایلام - ایرنا- استاندار ایلام با تاکید بر بکارگیری افراد آموزش دیده در حوزه نفت و گاز در صنایع فعال این بخش در استان، گفت: عملکرد دستگاه های اجرایی در ایجاد اشتغال و رشد تولید ارزیابی می شود.

به گزارش ایرنا، « حسن بهرام نیا» روز شنبه در نشست شورای اشتغال استان ایلام اظهار کرد: قرارداد حوزه نفتی آذر در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ به منظور حفاری ۱۹ حلقه چاه جدید در استان منعقد شده که لازم است که دوره‌های آموزشی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به منظور به کارگیری نیروهای بومی در استان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: لازم است که جلسه ای مشترک با حضور مدیرکل فنی و حرفه ای و مدیران شرکت های فعال حوزه نفت و گاز در استان برگزار شود که از ظرفیت افراد آموزش دیده استان در رشته های مهارتی ویژه نفت و گاز در این پروژه به منظور به کارگیری افراد بومی در این پروژه ها استفاده شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: شرکت های فعال در حوزه نفت و گاز قبلاً نبود افراد آموزش دیده تخصصی بومی در حوزه نفت و گاز را برای عدم به کارگیری نیروهای بومی را بهانه می کردند اما امروز این آموزش ها در استان با حضور افراد علاقه مند برگزار شده و حدود ۴۰۰ نفر آموزش های لازم را کسب کرده و ۱۰۰ نفر دیگر در حال آموزش هستند و دیگر بهانه ای در این حوزه وجود ندارد.

بهرام نیا ابراز کرد: مصوب شده است که ۲ هنرستان در جوار مناطق فعال حوزه نفت و گاز استان از حمله چوار و مهران با همکاری آموزش و پرورش استان دایر شود و لازم است که فنی و حرفه ای هم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل استان نبود مراکز و تعمیرگاه های خودروها و ماشین آلات راهسازی و سنگین در استان است که صاحبان این خودروها برای تعمیر خودروها و ماشین آلات مجبور به مراجعه به خارج استان هستند که آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای در این خصوص می تواند علاوه بر اشتغالزایی برای افراد علاقه مند، از هزینه های فراوان برای تعمیر ماشین آلات سنگین جلوگیری کند.

استاندار ایلام با بیان اینکه امروز بسیاری از امور مربوط به ساختمان، صنایع دستی و هنری مربوط به صنایع چوبی است، گفت:از امکانات و ظرفیت که فنی و حرفه ای در حوزه آموزش های صنایع چوبی در استان وجود دارد بایستی در راستای مهارت آموزی و اشتغال استفاده شود و همچنین دستگاه های اجرایی از جمله کمیته امداد، آموزش و پرورش و میراث فرهنگی در این زمینه وارد کار شوند.

بهرام نیا با تاکید بر اینکه خروجی جلسات و عملکرد دستگاه های اجرایی عضو شورای اشتغال استان بایستی به ایجاد اشتغال و رونق سفره مردم منجر شود، ابراز کرد: در پایان سال عملکرد دستگاه های اجرایی استان بر اساس ایجاد اشتغال ارزیابی می شود و همه دستگاه های اجرایی باید با هم افزایی نقش خود را در تحقق شعار سال و ایجاد اشتغال در استان ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه همه دستگاه های اجرایی با این نگاه که در برنامه هفتم توسعه، در زمینه رشد اقتصادی و تولید سهم دستگاه های اجرایی مشخص شده است، گفت: همه مردم، بخش خصوصی و مسئولان برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی در برنامه توسعه هفتم لازم است که پای کار بوده و سهم خود را اجرایی کنند.

به گزارش ایرنا، این نشست با محوریت مهارت آموزی در راستای ایجاد اشتغال در استان با حضور دستگاه های عضو شورای اشتغال استان برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha