۲۵ فروردین ۱۴۰۳، ۹:۴۱
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 85442319
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار تایباد: عملکرد بانکها در پرداخت تسهیلات نهضت مسکن کند پیش می‌رود

تایباد- ایرنا- فرماندار تایباد واقع در شرق خراسان رضوی گفت: بانک‌های این شهرستان باید با سرعت عمل در پذیرش پرونده‌های متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن ،روند مراحل اجرایی این پروژه بزرگ را تسریع کنند، اکنون روند پرداخت تسهیلات مسکن به کندی پیش می‌رود.

مهدی شیردل روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن جزو اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم است، افزود: همه دستگاههای متولی برای به ثمر نشستن این طرح باید نهایت تلاش و هم افزایی خود را داشته باشند.

وی ادامه داد: تایباد اولین شهرستان استان خراسان رضوی است که پروژه ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در آن کلید خورد، اما با گذشت بیش از ۱۴ ماه مراحل ساخت و ساز آن مطلوب نیست که این نیاز به تلاش مدیران و مسوولان در بخشهای مختلف اجرایی دارد.

فرماندار تایباد اظهار کرد: عملکرد بانکهای استانی در حوزه همراهی پرداخت تسهیلات مسکن با افراد واجد شرایط قابل قبول نیست که این خود باعث سردرگمی متقاضیان تسهیلات این طرح در سطح شهرستان تایباد شده است.

وی به واریز وجه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در تایباد اشاره کرد و گفت: در زمان حاضر ۸۰ درصد از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان وجه خود را تکمیل و واریز کرده‌اند.

شیردل افزود: تاکنون از ۶ هزار و ۶۷۵ متقاضی در این طرح، هزار و ۶۶۰ نفر در شهرستان تایباد تایید نهایی شده اند.

وی تاکید کرد: برای پروژه نهضت ملی مسکن در تایباد پنج سایت، ۲ هزار و ۵۳۴ واحدی، یک سایت ۱۹۰ واحدی، ۲۲ واحد در یک سایت که ساخت آن از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام می شود، سایت ۱۸ واحدی و یک سایت ۱۴ واحدی پیش بینی شده است.

فرماندار تایباد با اشاره اینکه همه دستگاههای اجرایی باید برای پیشرفت فیزیکی این طرح بزرگ همت جهادی داشته باشند، اضافه کرد: برای ۱۰۰ درصد قطعات پیش بینی شده طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان پیش نویس پروانه ساخت از سوی شهرداری این شهر صادر شده و تاکنون هزار و ۱۴۷ پرونده برای پرداخت تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شده است.

به گفته وی، همچنین در راستای سرعت بخشیدن به روند مراحل ساخت واحد مسکونی نهضت ملی مسکن ملی این منطقه، تاکنون فونداسیون ۴۴۸ واحد مسکونی ریخته شده است.

شیردل ادامه داد: در این طرح ۱۱۳ نفر از خانواده های زیر پوشش بهزیستی و ۶۱ نفر از خانوارهای واجد شرایط در کمیته امداد امام خمینی (ره) تایباد تایید نهایی شده اند.

طرح نهضت ملی مسکن شهرستان تایباد در پنج سایت و در مجموع به مساحت افزون بر ۴۷ هکتار پیش بینی شده است.

شهرستان ۱۴۵ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha