۲۴ فروردین ۱۴۰۳، ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85442039
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس سابق شاباک: عدم برکناری کابینه نتانیاهو، باعث نابودی اسرائیل خواهد شد

تهران – ایرنا – «نداف ارگمان» رئیس سابق سازمان جاسوسی داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) تأکید کرد در صورتی که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و کابینه اش برکنار نشوند، اسرائیل دچار تباهی و نابودی خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی، ارگمان گفت: اسرائیل با آغاز عملیات هفتم اکتبر (۱۵ مهر) گذشته در بحران گرفتار شده است و باید اسرای اسرائیلی حتی به قیمت پایان یافتن جنگ علیه غزه، آزاد شوند.

نداف ارگمان که در فاصله سالهای ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ رئیس شاباک بوده، در برنامه حقیقت کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی درباره تحولات پس از عملیات طوفان الاقصی تاکنون گفت: برخی مسائل وجود دارند که نمی توانیم درباره آنها بپردازیم. اما کابینه کنونی، باعث وقوع عملیات هفتم اکتبر شده است. زیرا کودتای قضایی نتانیاهو، باعث تضعیف اسرائیل نزد دشمنانش شده است.

رئیس پیشین شاباک تأکید کرد: کابینه نتانیاهو برای ماندن در قدرت، دست به هر اقدامی می زند و اقداماتش در راستای منافع خودش است نه اسرائیل.

ارگمان افزود: اسرائیل برای نجات از بحران، باید «کابینه ویرانی» را که همه امور را شخص نتانیاهو خلاصه کرده، برکنار کند. زیرا وی مسئول همه امور است و از سوی دیگر، مدیریت کودتای قضایی سال ۲۰۲۳ را به یاریف لافین وزیر امور قضایی واگذار کرده بود. همچنین وزرای غیر عادی و عجیبی مانند سموتریچ و بن گویر را به وزارت گماشته است که یکی از آنها اقتصاد و دیگری امنیت داخلی اسرائیل را نابود کرده است.

این مقام امنیتی پیشین رژیم صهیونیستی همچنین گفت: کسی که در زمان وقوع «طوفان الاقصی» نخست وزیر بوده، نمی تواند در قدرت باقی بماند یا خودش را برای نخست وزیری مجدد نامزد کند. زیرا وی شخصا مسئول این شکست وحشتناک است.

نداف ارگمان خاطرنشان کرد: هر کسی که قادر به پذیرش این مسئولیت بزرگ نیست، نخواهد توانست ریاست کابینه اسرائیل را به عهده بگیرد. زیرا اسرائیل در حال حاضر در بحران شدیدی گرفتار شده و در صورت عدم برکناری نتانیاهو، دچار هلاک خواهیم شد. به همین دلیل، باید فورا انتخابات پارلمانی برگزار شود.

هشدارهای این مسئول امنیتی رژیم اشغالگر تنها دو روز پس از آن مطرح شده که «اسحاق بریک»، نظامی ارشد این رژیم با هشدار درباره نابودی و هلاکت رژیم اسرائیل، خواستار قیام صهیونیست ها علیه نتانیاهو شده بود. وی تأکید کرده بود: نتانیاهو اسرائیلی ها سوار بر کشتی تایتانیک رهبری می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha