۲۳ فروردین ۱۴۰۳، ۲۲:۱۱
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 85441634
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

تغییر کاربری‌های غیرمجاز اراضی کشاورزی لرستان ۲۷۰ درصد افزایش داشت

خرم آباد - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان گفت: تغییر کاربری‌های غیرمجاز و اخطار به متخلفان در اجرای ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها توسط واحدهای گشت یگان حفاظت امور اراضی این استان ۲۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، سرهنگ مسلم مویدی پنجشنبه شب به رسانه‌ها اعلام کرد: زمین به عنوان بسترتمام فعالیت‌های تولیدی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و از آنجا که میزان اراضی قابل کشت کشاورزی محدود است همه وظیفه داریم این اراضی را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت امور اراضی استان لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.

وی افزود: علاوه بر برخورد قانونی با متخلفان از طریق مراحل قانونی، شناسایی و تخریب به‌موقع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دستور کار واحدهای یگان حفاظت اراضی استان لرستان است تا تبدیل شدن اراضی کشاورزی به ویلا و خانه باغ‌ها جلوگیری به عمل آید.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارشات مردمی اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha