وحدت و همدلی سلایق مختلف عامل اقتدار ملت ایران است

تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علامه طباطبائی گفت: وحدت و همدلی بین آحاد مردم با هر گرایش، قومیت و سلیقه ای حول محور اسلام، باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد و این عامل در ادامه مسیر انقلاب هم همواره موجب اقتدار ملت ایران بوده است.

عبدالله معتمدی در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا درخصوص بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه نماز عید سعید فطر که فرمودند «توفیق ملت در وحدت کلمه است»؛ چه عواملی موجب تقویت وحدت و انسجام ملی می‌شود، اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بر وحدت کلمه تاکید داشتند بنابراین وحدت کلمه و همدلی بین آحاد مردم با هر گرایش، قومیت و سلیقه ای حول محور اسلام باعث پیروزی ملت ایران و انقلاب اسلامی شد و امروز هم در ادامه مسیر انقلاب وحدت همچنان عامل موفقیت است.

وی افزود: وحدت کلمه باعث شد انقلاب اسلامی به پیروزی برسد بنابراین در ادامه حرکت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی این موضوع بسیار حایز اهمیت است و باید روز به روز همه ما نسبت به وحدت کلمه تاکید کنیم.

رییس دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: وحدت کلمه به معنای این نیست که همه یکسان فکر کنند که این هیچ زمانی اتفاق نمی افتد. افکار و سلیقه های متفاوتی در جامعه وجود دارد اما مهم این است که همه حول یک محور وحدت داشته باشند.

معتمدی همچنین گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید که به ریسمان الهی چنگ بزنید و تفرقه بین شما نباشد این به معنای این است که ما در استراتژی ها و مسایل اصلی که حفظ نظام جمهوری اسلامی و تقویت نظام است باید وحدت نظر داشته باشیم.

رییس دانشگاه علامه: وحدت و همدلی سلایق مختلف همواره عامل موفقیت ملت ایران بوده است

وی با بیان اینکه اختلاف نظرهایی که وجود دارد ارزنده است و می تواند به رشد جامعه کمک کند، یادآور شد: اما آنجایی که اختلاف نظرها باعث دودستگی، تفرقه، انشقاق و فاصله گرفتن جناح های سیاسی و قومیت ها از یکدیگر شود، آسیب زا است بنابراین باید از این اختلاف نظرهای تفرقه افکن مواظبت کنیم و آنها را در جهت سازنده پیش ببریم.

رییس دانشگاه علامه طباطبائی ادامه داد: اگر برخی بخواهند به بهانه وجود قومیت های مختلف در کشور و گرایش های سیاسی بین افراد اختلاف ایجاد کنند به وحدت هم آسیب می زنند بنابراین توصیه رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر وحدت کلمه ناظر بر همین اتحاد همدلی است که بین مردم ایران وجود دارد.

معتمدی در پاسخ به سوالی درخصوص جنایات رژیم اسرائیل در غزه و انتظارات از مجامع بین المللی و کشورهای اسلامی تاکید کرد: اولین انتظاری که وجود دارد این است که در مجامع بین المللی به غزه توجه ویژه شود و نسبت به آن تصمیم گیری و اتخاذ نظر کنند.

وی اظهار داشت: حداقل انتظار از کشورهای اسلامی این است که روابط دیپلماتیک خود را در سطح بین المللی و بین الدولی به گونه ای تنظیم کنند که رژیم اسرائیل فکر نکند هرگونه که بخواهد می تواند علیه ملت مظلوم فلسطین جنایت کند و هیچ کس هم از این ملت مظلوم حمایت نکند بنابراین در وهله اول همین یک اراده و یک نظر مبنی بر این که موضع خود را با صراحت اعلام کنند و از این که برخی منافع جزیی آنها تحت تاثیر بگیرد، نسبت به آن حساسیت داشته باشند.

به گزارش ایرنا، تاکید بر اتحاد توصیه پایانی رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر بود. ایشان گفتند: همه مردم، جوانان، فعالان سیاسی – اجتماعی و فعالان رسانه‌ای بدانند که توفیق ملت در توحید کلمه است البته اختلاف نظر سیاسی و غیر سیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه‌گیری و ایجاد دودستگی‌های جعلی، به زیان دین و دنیای ملت و تضعیف کننده کشور است.

ایشان با محکومیت شدید حمایت‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی دولت‌های غربی به‌خصوص آمریکا و انگلیس از جانیان صهیونیست گفتند: این دولت‌ها در حادثه غزه، ذات شریر تمدن غرب را به دنیا نشان دادند البته ما و منتقدان تمدن غربی قبلاً بارها گفته بودیم که ذات این تمدن خصومت و عناد با فضائل و ارزش‌های معنوی و بشری است و عملکرد دولت‌های حامی رژیم جعلی صهیونیستی، در شش ماه حوادث غزه این واقعیت را برملا کرد.

رییس دانشگاه علامه: وحدت و همدلی سلایق مختلف همواره عامل موفقیت ملت ایران بوده است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فریادهای دفاع از حقوق بشر مدعیان غربی سوال کردند: مگر سی و چند هزار شهید بی‌گناه و بی‌پناه غزه بشر نیستند پس چرا از غربی‌ها صدایی شنیده نمی‌شود؟

رهبر انقلاب با اشاره به حمله رژیم ددمنش به کنسولگری ایران در دمشق تاکید کردند: در عرف جهانی حمله به کنسولگری و سفارت هر کشور، حمله به خاک آن کشور محسوب می‌شود و رژیم سرتا پا خباثت صهیونیستی باید برای این جنایت تنبیه شود و خواهد شد.

ایشان ملت ایران را داغدار شهیدان حمله رژیم صهیونیستی، شهیدان زاهدی و رحیمی وهمراهانشان، خواندند و افزودند: البته این عزیزان سالها با مجاهدت در پی شهادت بودند و خداوند اجر زحمات آنها را داد و کامیاب‌شان کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha