«تنبیه رژیم صهیونیستی»؛ تیتر رسانه‌های عربی و صهیونیستی در بازتاب بیانات مقام معظم رهبری

تهران- ایرنا- بیانات امروز (چهارشنبه) مقام معظم رهبری در مراسم عید سعید فطر و به ویژه بخش مربوط به قطعیت تنبیه رژیم صهیونیستی درپی حمله این رژیم به محل کنسولگری ایران در دمشق بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی زبان و صهیونیستی داشته است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه المیادین به طور ویژه بیانات مقام معظم رهبری درباره حمله دمشق و ضرورت مجازات و تنبیه رژیم صهیونیستی را برجسته کرد.

المیادین در این باره گزارش داد: رهبر جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه تأیید کردند که رژیم صهیونیستی به جرم جنایت در کنسولگری ایران در دمشق مجازات خواهد شد.

المیادین همچنین به بازتاب اظهارات مقام معظم رهبری درباره غزه و جنایات رژیم صهیونیستی و همچنین انتقاد وی از کشورهای غربی مدعی حقوق بشر پرداخت.

رسانه های یمن نیز به بازتاب گسترده این بیانات پرداختند.

شبکه المسیره یمن در این باره در تیتری با نقل قول از مقام معظم رهبری نوشت: حمله به کنسولگری ایران در سوریه، حمله به خاک ایران است.

این شبکه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خطبه نماز عید سعید فطر نقل کرد: آمریکا و انگلیس کشورهای استکبار و ظلم هستند و حوادث غزه حتی داخل این کشورها نیز نشان داد آنها تمدنی هستند که بر پایه شرارت ساخته شده‌اند.

شبکه خبری المنار لبنان نیز در این باره به نقل از رهبر معظم انقلاب تیتر زد: رژیم صهیونیستی اشتباه کرد.

این شبکه به بازتاب تمامی بخش‌های بیانات مقام معظم رهبری درباره رژیم صهیونیستی، امریکا و غرب و نوار غزه پرداخته است.

شبکه سعودی العربیه نیز در این باره اعلام کرد: سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه ۲۲ فروردین، طی سخنرانی در مراسم عید فطر در مصلی تهران گفت: کنسولگری ایران در دمشق خاک کشور ایران بود وقتی به کنسولگری ما حمله کردند یعنی به خاک کشور ما حمله کردند.

العربیه به نقل از این بیانات افزود: اسرائیل با حمله به کنسولگری ایران «اشتباه کرد و باید تنبیه شود و تنبیه هم خواهد شد.»

این شبکه عربستانی افزود، رهبر جمهوری اسلامی پیشتر در پیامی با اشاره به شهادت فرماندهان سپاه پاسداران ایران در سوریه اعلام کرد: که رژیم صهیونیستی «به دست دلاورمردان ما مجازات خواهد شد، آن‌ها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد.»

سایت شبکه روسیا الیوم در این باره تیتر زد: سید علی خامنه‌ای اسرائیل را تهدید کرد؛ «حمله به کنسولگری ما به معنای حمله به خاک ماست.»

این رسانه نوشت: رهبر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه حمله به کنسولگری ایران در دمشق، حمله به خاک کشور تلقی می‌شود، تاکید کرد که اسرائیل به خاطر این حمله مجازات خواهد شد.

روسیا الیوم به نقل از بیانات مقام معظم رهبری افزود: رژیم خبیث صهیونیستی در حمله به کنسولگری ما مرتکب اشتباه شد و این بر اساس موازین جهانی به معنای حمله به سرزمین‌های ماست و باید مجازات مناسب را دریافت کند و مجازات مناسبی نیز دریافت خواهد کرد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز به طور ویژه بیانیات مقام معظم رهبری را دنبال و بخش مربوط به رژیم صهیونیستی و ضرورت تنبیه و مجازات این رژیم را برجسته کردند.

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، «تنبیه اسرائیل» به دلیل حمله به کنسولگری را تیتر کرد و با استناد به گزارش خبرگزاری های مختلف درباره بیانات امروز رهبری نوشت: رهبر معظم ایران گفت تهران حمله منسوب به اسرائیل علیه ساختمان کنسولگری در دمشق را در اوایل ماه جاری میلادی، تلافی خواهد کرد.

این روزنامه صهیونیستی حضور جمعیت حاضر در مراسم عیدفطر را «گسترده» توصیف کرد و با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز عیدفطر در مسجد اعظم تهران که جمعیت گسترده‌ای برای بزرگداشت پایان ماه رمضان گرد آمده بودند، نوشت: وقتی آنها به کنسولگری ما حمله می‌کنند به خاک ما حمله کرده اند. رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه شود وتنبیه خواهد شد.

تایمز آو اسرائیل افزود: ایران وعده تلافی داده و با واکنش هایی که تاکنون صرفا لفظی بوده اسرائیل را نگران کرده است.

این روزنامه صهیونیستی در بخشی از گزارش خود به انتقاد رهبر معظم انقلاب اسلامی از غرب به ویژه آمریکا و انگلیس به دلیل حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ با حماس در غزه اشاره کرد و به نقل از بیانات رهبری آورد: جنگ اسرائیل علیه حماس درغزه، کام مسلمانان را در ماه رمضان «تلخ» کرد.

وی همچنین رژیم اسرائیل را به شهادت ۳۰ هزار بی گناه در غزه متهم کرد. 

جروزالم پست دیگر روزنامه صهیونیستی نیز بیانات رهبری در مراسم عید فطر را بازتاب داد و از این عنوان استفاده کرد که اسرائیل باید به دلیل حمله به سفارت «تنبیه شود».

این روزنامه افزود: رهبر ایران، اسرائیل را به دلیل حمله هوایی به دمشق محکوم کرد و وعده انتقام داد.

جروزالم پست نوشت: وی همچنین از دولت های غربی به دلیل حمایت از اسرائیل در غزه انتقاد  کرد و در سخنرانی خود بر موضوع غزه تمرکز کرد و اسرائیل را در به شهادت رساندن «افراد بی‌گناه» مقصر دانست. وی  دولت‌های غربی را به دلیل حمایت از این رژیم محکوم کرد و گفت بیشتر دولت‌های غربی فقط لفظی از مردم غزه حمایت کردند و اقدامی برای توقف این جنگ صورت ندادند. وی «دولت های مستکبر و ظالم آمریکا و انگلیس» را محکوم کرد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت در این باره نوشت، رهبر ایران بار دیگر تهدید کرد.

این روزنامه به نقل از بیانات مقام معظم رهبری نوشت: اسرائیل زمانی که به سوریه حمله کرد، دچار اشتباه شد و بهای آن را خواهد پرداخت.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه «کنسولگری و دستگاه‌های سفارت در هر کشوری که وجود دارد، به منزله خاک آن کشور است و وقتی به کنسولگری ما حمله می‌کنند یعنی به خاک ما حمله کرده‌اند»، خاطرنشان کردند: رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.

ایشان در بخش‌هایی از این سخنرانی گفتند: دولت‌های غربی در حوادث امسال ذات شریر تمدن‌های غربی را نمایان کردند. در حوادث شش ماه گذشته در غزه، خود دولت‌های غربی این ذات شریر را در مقابل چشم دنیا قرار دادند. زورشان به مردان مقاومت نمی‌رسد، به جان کودکان و مظلومان می‌افتند و سی و چند هزار انسان بی گناه را به قتل رساندند.کجا هستند که آهنگ ناهنجارشان درباره حقوق بشر گوش دنیا را کر می‌کند؟ اینها بشر نیستند؟ حقوق ندارند؟

به فرموده ایشان، «رژیم خبیث صهیونیستی یک خطای دیگر هم به خطاهای خود اضافه کرد و آن حمله به کنسولگری ایران در سوریه بود، کنسولگری و دستگاه‌های سفارت در هر کشوری که وجود دارد، به منزله خاک آن کشور است وقتی به کنسولگری ما حمله می‌کنند یعنی به خاک ما حمله کرده‌اند».

ایشان افزودند: رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد. ما البته داغدار شهیدانمان شدیم، از قبیل شهید زاهدی و رحیمی و دیگر همراهانشان. البته قبلا هم گفتم اینها عاشق شهادت بودند و چیزی از دست ندادند اینها کسانی بودند که یک عمر به دنبال شهادت دویدند و خداوند این اجر را به آنها داد. ما داغدار شدیم اما آنها کامیاب شدند.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه ( ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر اول آوریل ۲۰۲۴ ) در اطلاعیه اعلام کرد: «در پی شکست‌های ترمیم ناپذیر رژیم گرگ صفت صهیونیستی برابر مقاومت فلسطین و ایستادگی مردم غزه و سرشکستگی مقابل اراده پولادین رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی منطقه،ساعاتی قبل (عصر روز دوشنبه ۱۳ فروردین ماه ۱۴۰۳) هواپیماهای این رژیم جعلی در جنایتی جدید ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را مورد هدف حمله موشکی قرار داد که بر اثر این جنایت سرداران رشید مدافع حرم سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی از فرماندهان، پیشکسوتان و جانبازان سرافراز دفاع مقدس و مستشاران نظامی ارشد ایران در سوریه و ۵ تن از افسران همراه آنان به فیض شهادت نائل آمدند.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت شهادت سردار رشید اسلام، تاکید کرده بودند: آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد، به حول و قوه‌ی الهی.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha