حواشی نماز بندگی و همبستگی عید فطر در تهران

تهران -ایرنا- مردم انقلابی تهران از همان ساعات اولیه با حضور گسترده در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) صفوف به هم فشرده برای برپایی نماز عید سعید فطر را تشکیل دادند. 

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، زنان و مردان، نوجوانان و جوانان و مادران با کودکان و حتی شیرخواران خود در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) حضور یافتند تا در صفوف به هم فشرده و در پست سر رهبر مسلمانان جهان نماز بندگی را اقامه کنند.

درهای مصلای امام خمینی(ره) تهران بعد از اذان صبح از ساعت ۶:۳۰ دقیقه بامداد باز و اقامه نماز از ساعت ۸ آغاز شد تا مردم مومن و متعهد تهران به پاس ابر رحمت الهی که یکماه بر سرشان ریخته سجده شکر به جا آورند.

خودروهای آتش نشانی در خیابان های منتهی به مصلی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش درآمدند و نیروهای یگان ویژه برای برقراری نظم بر سر چهار راه های منتهی تا مصلی امام خمینی (ره) ایستاده بودند، نیروهای اورژانس نیز برای خدمات رسانی در محل اقامه نماز حاضر بودند.
نماز بندگی و همبستگی عید سعید فطر امروز به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب با جمع کثیری از مردم مومن و ولایتمدار در مصلی امام خمینی (ره) تهران اقامه شد.

نمازگزاران با شعارهایی همچون این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست؛ از آیت الله خامنه ای استقبال کردند.

بعد از اقامه نماز حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: امسال گزارشاتی به بنده دادند درباره تظاهر به روزه‌خواری در برخی معابر؛ یقینا نظام جمهوری اسلامی در صدد آن نیست کسانی را به زور وادار به دینداری کند، اما در مقابل هنجارشکنی دینی هم مسئولیت دارد و نباید مسئولین و مردم کوتاهی کنیم و آمرین به معروف و ناهین از منکر به وظیفه خود عمل کنند.

وی در بخش دیگر از سخنانشان با بیان اینکه کنسولگری و دستگاه‌های سفارت در هر کشوری که وجود دارد، به منزله خاک آن کشور است وقتی به کنسولگری ما حمله می‌کنند یعنی به خاک ما حمله کرده‌اند، فرمودند: رژیم خبیث اشتباه کرد و باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.

در عید فطر، اجتماع عظیم مردم برای برپایی نماز عید، نمادی از وحدت شکوهمند مسلمانان است. مردمی که هم دل و همگام با هم به عبادت حق تعالی مشغول می شوند و کام خود را با حلاوت یاد او شیرین می کنند. صفوف به هم پیوسته مردمان در نماز عید، آیین های شکرگزاری و تعظیم سنت های اسلامی در این روز زیباترین شکل وحدت را به نمایش می گذارد و آثاری گران بها برای جامعه اسلامی به همراه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha