رئیس جامعه مدرسین: مردم باید به عنوان پشتوانه محکم نظام اسلامی حفظ شوند

قم - ایرنا - رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت:‌ دشمنان از اساس با هویت مستقل ملت ایران مخالفند در صورتی در رویارویی با آنان موفق خواهیم بود که بتوانیم مردم را به عنوان پشتوانه محکم نظام اسلامی حفظ کنیم.

به گزارش عصر سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در نخستین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم افزود:‌ این وزارتخانه به تنهایی می‌تواند سهم بزرگی از رضایت‌مندی مردم را تحصیل کند که اگر این امر حاصل شود، نتایج آن را در انتخابات و هر جایی که نیاز به حضور آنان وجود دارد، خواهیم دید.

امام جمعه قم با اشاره به تبلیغات دشمنان به منظور یأس پراکنی در جامعه بیان کرد: اگر جامعه به حالت ناامیدی و یأس کشیده شود، اجرا و عملیاتی کردن اهداف دینی بسیار سخت خواهد بود.

وی با اشاره به جایگاه خدمت در اسلام اظهار کرد: موضوع ارائه خدمت از آموزه‌های دینی ماست و تعبیرهای مختلفی در قرآن نسبت به آن وجود دارد مانند «فَإِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُحْسِنِین» که از مصادیق آن ارائه خدمت به مردمی است که در پرتو نظام جمهوری اسلامی هستند و انتظار ارائه خدمت دارند.

وزارت کار برای ایجاد امید در جامعه شکل گرفته است

وی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از بزرگ‌ترین وزارتخانه‌های کشور توصیف و ابراز کرد: این وزارتخانه و دستگاه‌های تابعه آن برای خدمت و ایجاد امید در جامعه شکل گرفته‌اند. مهم‌ترین مساله در این مجموعه، همدلی دستگاه‌های مختلف در محدوده وظایف و ساختاری است که برای آن تعریف شده‌اند.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که هر چه بتوانیم باید به واسطه ارائه خدمت یا توانمندسازی، رضایت‌مندی مردم را افزایش دهیم.

اسلام در اجرای عدالت سخت گیر است

آیت الله حسینی بوشهری افزود: عده‌ای به سبب باورهای دینی سُست، در اثر مشکلات طاقت فرسای اقتصادی، به جای آن که از مسئولی شکوه کنند، با خدا قهر می‌کنند. در حالی که اسلام برنامه و قانون دارد، در اجرای عدالت سخت‌گیر است و با تبعیض و فساد مخالفت می‌کند و این انقلاب نیز اسلامی است و ریشه در بعثت، غدیر و عاشورا دارد و در انتظار ظهور است؛ لذا اگر نیرویی در جایی تخطی کرد نباید به پای اسلام و انقلاب گذاشته شود.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ادامه داد: اگر بخواهیم نظام اسلامی ما پایدار و نقش الگویی داشته باشد، بار آن بر دوش کارگزاران نظام است. گاهی اوقات یک مدیر با خلاقیت، اقداماتی فراتر از وظیفه خود انجام می‌دهد و مشکلات را بر خود هموار کرده و منتظر تصویب یا تغییر قانون نمی‌ماند.

وی در پایان سخنان خود ضمن آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون مسئولان خطاب به آنان تصریح کرد: نیت شما این باشد که گره از کار مردم باز کنید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، سرپرست بانک توسعه و تعاون، مدیر شعب بانک رفاه کارگران، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر درمان تأمین اجتماعی، مدیرکل فنی و حرفه‌ای، مدیر کل بهزیستی و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان قم در ابتدای این دیدار در گزارش‌هایی جداگانه به تبیین وضعیت، اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha