۲۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۳:۱۰
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 85440010
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

نوای دلنشین دف در پالنگان طنین‌انداز می‌شود

۲۱ فروردین ۱۴۰۳، ۱۳:۱۰
کد خبر: 85440010
نوای دلنشین دف در پالنگان طنین‌انداز می‌شود

سنندج- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: جشن بزرگ هزار دف ٣١ فروردین جاری در روستای گردشگری پالنگان واقع در محدوده پایگاه میراث‌جهانی منظر فرهنگی هورامان کردستان برگزار می‌شود.

به‌گزارش ایرنا، منصور مهرزاد روز سه‌شنبه در چهارمین جلسه هماهنگی برگزاری مراسم باشکوه هزار دف پالنگان در کامیاران اظهار کرد: مراسم هزار دف یکی از زیباترین آداب و رسوم این روستای تاریخی است که هرساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج کشور در کردستان برگزار می‌شود.

وی افزود: این آئین فرهنگی، به‌عنوان یک میراث آئینی و معنوی، امسال در آخرین جمعه فروردین‌ ماه با حضور گروه‌های مختلف دف‌نوازی و هنری در روستای گردشگری پالنگان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان یادآور شد: برگزاری مطلوب آئین هزار دف کردستان نیازمند همکاری و مشارکت دستگاه‌های اجرایی و مردم است و امید می رود این آیین به بهترین شیوه ممکن برگزار شود.

وی در ادامه گفت: سازمان جهانی جهانگردی سال گذشته هشت روستای ایران را برای انتخاب روستای جهانی گردشگری انتخاب کرده بود که روستای پالنگان از جمله روستاهای منتخب بود که شرایط لازم را داشت.

مهرزاد با اشاره به اینکه در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری پرونده هشت روستای منتخب کشور نهایی می‌شود، عنوان کرد: روستای پالنگان امسال از شانس خوبی برای قرار گرفتن در لیست روستاهای جهانی برخوردار است اما دارای نقایص و مشکلاتی است که باید برطرف و تمام توان خود را برای فراهم کردن شرایط جهت انتخاب این روستای تاریخی به‌کار ببریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha