سرویس‌دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به نمازگزاران عید فطر/اختصاص پارکینگ رایگان در بیهقی

تهران‌ بزرگ - ایرنا - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از خدمات رسانی گسترده، ویژه و رایگان به شرکت کنندگان در نماز عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش ایرنا از شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، مهدی علیزاده روز دوشنبه گفت: تمهیدات و برنامه‌ریزی های لازم برای ارائه خدمات رایگان حمل و نقلی به شهروندان از تمامی نقاط پایتخت به محل مصلای بزرگ امام خمینی (ره) اندیشیده شده است و ناوگان اتوبوسرانی با آمادگی کامل در خدمت نمازگزاران گرامی خواهد بود.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، علاوه بر تقویت خطوط عبوری و منتهی به محل مراسم با اختصاص ناوگان ویژه از تمام ظرفیت چه در بخش خصوصی و چه ملکی برای ارائه خدمات حمل و نقلی استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران افزود: چهارراه تهرانپارس، پایانه آزادی، میدان خراسان پایانه خاوران، شهرک شهید بروجردی، شهرک شهید محلاتی، پایانه علم و صنعت، میدان رسالت، میدان راه آهن، میدان ولیعصر(عج)، پایانه مترو صادقیه و میدان صادقیه، مبادی و میادینی هستند که شهروندان می توانند با استفاده از اتوبوس برای اقامه نماز به مصلای تهران عزیمت کنند.

علیزاده اضافه کرد: از آنجا که در آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهرری نیز نماز عید سعید فطر اقامه خواهد شد همانند سنوات قبل با هماهنگی های صورت گرفته از مسیرهای مختلف منتهی به حرم، خدمات رسانی به شهروندان عزیز شهرری نیز انجام می شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران همچنین یادآور شد: خودروهای امدادی برای پشتیبانی فنی ناوگان پیش بینی شده و عمده ترین عملیات انتقال نمازگزاران عزیز در صبح عید سعید فطر بر عهده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خواهد بود.

سرویس‌دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به نمازگزاران عید فطر/اختصاص پارکینگ رایگان در بیهقی

چهار هزار پارکینگ رایگان بیهقی برای نمازگزاران عید سعید فطر

مدیر پایانه بیهقی هم از اختصاص چهار هزار پارکینگ خودرو برای نمازگزاران عید سعید فطر خبر داد و گفت: همزمان با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر، پایانه بیهقی در روز عید سعید فطر با بهره گیری از همه ظرفیت‌های خود به نمازگزاران مصلای تهران خدمت رسانی می‌کند.

علی رامشینی افزود: به دلیل همجواری پایانه بیهقی با مصلای امام خمینی(ره) همچون سنوات گذشته این پایانه افتخار میزبانی از نمازگزاران عید فطر را داشته و جلسات هماهنگی با ارگان‌هایی همچون ستاد برگزاری نماز جمعه تهران، راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، اورژانس تهران، نیروی انتظامی، آتش نشانی و شرکت‌های مسافربری مستقر در پایانه انجام داده و همه دستگاه‌های دست اندرکار برای برگزاری هرچه بهتر مراسم باشکوه نماز عید سعید فطر در آماده باش کامل خواهند بود.

وی ادامه داد: با همکاری شرکت‌های مسافربری مقرر شد سفرهای پایانه از ساعت ۲۳ روز سه شنبه ۲۱ فروردین تا ساعت ۱۲ ظهر روز عید سعید فطر به حالت تعلیق درآمده و پس از نماز عید، فروش بلیت و تردد اتوبوس‌ها در پایانه، مجددا از سر گرفته می‌شود.

به گفته وی، برای جابجایی و انتقال همه نمازگزاران بخصوص افراد جانباز و توان یاب نیز از طریق تاکسی‌های مستقر در پایانه بیهقی به محل برپایی نماز عید سعید فطر تمهیداتی در نظر گرفته شده است.

رامشینی یادآور شد: برای تسهیل تردد خودروهای نمازگزاران در این روز، پارکینگ پایانه بیهقی با صدور قبض‌های ویژه از صبح روز عید سعید فطر تا پایان مراسم به صورت رایگان مهیای خدمت رسانی به نمازگزاران خواهد بود.

سرویس‌دهی ناوگان حمل و نقل عمومی به نمازگزاران عید فطر/اختصاص پارکینگ رایگان در بیهقی

خدمات‌رسانی ویژه متروی تهران در روز عید فطر

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه هم از ارائه خدمات ویژه در خطوط هفت‌گانه مترو تهران و حومه در روز عید سعید فطر خبر داد.

هادی زند با بیان اینکه به منظور تسهیل در تردد نمازگزاران به محل اقامه نماز عید در مصلای بزرگ امام خمینی(ره)، سرویس‌دهی در خطوط هفتگانه مترو افزایش می‌یابد، گفت: خدمات‌رسانی در خطوط درون‌شهری از ساعت ۴ صبح و در خطوط اقماری، از جمله فرودگاه مهرآباد، خط پرند و خط پنج از ساعت ۵:۳۰ آغاز می‌شود.

وی اظهار کرد: در این روز تعداد حرکت قطارها در مقایسه با برنامه عادی در روزهای تعطیل افزایش می‌یابد و سرویس‌دهی در خطوط ۱، ۲، ۳، ۴، ۶ و ۷ (درون‌شهری) با حداقل هدوی پیک روزهای عادی انجام خواهد شد.

زند ادامه داد: خدمات رایگان از ساعت ۴ صبح تا زمان اقامه نماز در تمام ایستگاه های خطوط درون شهری و بعد از پایان نماز فقط در ایستگاه‌های هدف که در مسیر بازگشت نمازگزاران از مصلی قرار دارند، ارائه خواهد شد.

مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه افزود: تردد مسافران در همه ایستگاه‌های مترو تهران به‌صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و در صورت ازدحام جمعیت، قطارهای فوق‌العاده اعزام خواهد شد.

سرویس دهی به نمازگزاران عیدسعیدفطر با ۵۰۰ دستگاه ون تاکسی

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز از سرویس‌دهی ویژه به نمازگزاران عیدسعید فطر در مسیرهای منتهی به مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) تهران خبر داد.

شادی مالکی گفت: سازمان تاکسیرانی بنا به دستور شهردار تهران مبنی بر ارائه خدمات تمامی مجموعه‌های خدمات‌رسان، تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر نماز عید سعید فطر در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) شهر تهران به کار می‌گیرد.
وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تمهیدات اندیشیده شده امسال تمام تلاش خود را می‌کنیم تا رفت و آمد نمازگزاران و شهروندان عزیز تهرانی با سهولت انجام شود و یکی از با شکوه‌ترین نمازهای عیدسعید فطر در شهر تهران را شاهد باشیم.
مالکی یادآور شد: سازمان تاکسیرانی از بامداد روز عید سعید فطر با ۴۶۰ دستگاه تاکسی ون از مبادی مختلف شهروندان و نمازگزاران را به مصلی بزرگ حضرت امام خمینی(ره) منتقل می‌کنند و پس از برگزاری مراسم نیز نمازگزاران را به مبادی بازمی‌گردانند.
سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به حضور پررنگ تاکسیرانان در مراسم نماز عید فطر امسال گفت:همچنین ۲۰ دستگاه ون در صحن، نمازگزاران عزیز را جابه‌جا می‌کند، ۲۵ تاکسی هم در اختیار ستاد گمشدگان قرار خواهد گرفت و تعدادی تاکسی نیز در اورژانس تهران مشغول به فعالیت خواهند بود.
به گفته مالکی تاکسیرانان خدوم پایتخت همانند تمامی مراسم‌های ملی و مذهبی که در سطح پایتخت انجام می‌شود ، در صحنه حضور دارند تا این مراسم نیز با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شود.
بر اساس این گزارش مسیرهای خدمت رسانی سازمان تاکسیرانی در روز عید سعید فطر به شرح ذیل است:
محور شماره ۱: ایستگاه مترو سهروردی
محور شماره۲: پارکینگ بیهقی
محور شماره۳: پارکینگ مستضعفان
محور شماره 4: پل سیدخندان
محورشماره ۵: ضلع شمالی بزرگراه شهید سلیمانی
محورشماره ۶: پارکینگ حکمت صدرا و گلگشت
محورشماره ۷: تونل رسالت تا پل مدرس
محورشماره ۸: پارکینگ راه‌آهن و عمومی پارس آبان

به گزارش ایرنا، نماز عید سعید فطر به امامت رهبر انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) اقامه خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha