۲۰ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 85438327
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

افزایش ایمنی و حفاظت اموال راهی برای پیشگیری از سرقت / سارقان در کمین هستند

کرج - ایرنا - رییس پلیس آگاهی البرز از مردم خواست با افزایش ایمنی و حفاظتی در حفظ اموال خود تلاش کنند تا از هرگونه سرقت در این زمینه پیشگیری شود.

سرهنگ " حکمت اله شجاعی " روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: به طور معمول سارقان درکمین اموالی هستند که از ایمنی پایینی برخودار بوده و یا اوصل ایمنی به طور کلی رعایت نشده است چه بسا بسیاری از سرقت های رخ داده از غفلت شهروندان است.

وی اضافه کرد: با افزایش ضریب ایمنی و سیستم های حفاظتی منزل، مغازه و خودرو در حفظ اموال شخصی خود تا حد زیادی از سرقت پیشگیری می شود.

شجاعی گفت: سارقان با پرسه زنی در کوچه ها و قرار دادن تراکت و اوراق تبلیغاتی درلای درب ورودی منازل از خالی بودن این مکان ها اطمینان حاصل می کنند و در فرصت مناسب دست به سرقت می زنند ضمن آنکه با عناوینی مانند پیک و امثال آن به درب منازل مراجعه کرده و یا در منازلی که دیوارهای آنها کوتاه بوده و یا امکان ورود از پنجره و بالکن فراهم است برای ورود به منزل استفاده می کنند.

افزایش ایمنی و حفاظت اموال راهی برای پیشگیری از سرقت / سارقان در کمین هستند


وی درخصوص راهکارهای پیشگیری از سرقت منزل و اماکن خصوصی، یادآورشد که مردم افراد ناشناس در سر کوچه و محلات را به پلیس گزارش کنند.
رییس پلیس آگاهی البرز یادآورشد : چنانچه تراکت تبلیغاتی در لابلای درب منزل شما یا همسایه ها گذاشته شده، آنها را بردارید و به افراد غریبه تحت عنوان پیک یا مامور سازمان‌های برق، گاز، آب اعتماد نکرده و قبل از شناسایی کامل درب را باز نکنید و اجازه ورود به ساختمان را ندهید.
وی گفت: برای اطمینان بیشتر، مردم از درب های ضدسرقت و قفل های کتابی استفاده کرده و منزل و اماکن خود را به دوربین مداربسته و سیستم‌های هشدار دهنده مجهز نمایند.

افزایش ایمنی و حفاظت اموال راهی برای پیشگیری از سرقت / سارقان در کمین هستند

شجاعی تاکید کرد: رانندگان از پارک کردن خودرو درمحیط های خلوت و تاریک در یک منطقه به مدت طولانی خودداری کرده و حتی الامکان از پارکینگ‌های عمومی استفاده کنند.

وی گفت: همچنین از ابزارهای امنیت خودرو شامل قفل فرمان، قفل پدال، دزدگیر، جی پی اس و سوییچ مخفی استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: سرنشنیان خودرو هنگام پیاده شدن و ترک خودرو، از بسته بودن کامل درها و شیشه‌ها اطمینان حاصل کرده و حتی اگر برای زمان بسیار کوتاهی که قصد پیاده شدن از خودرو را دارند اتومبیل خود را در حالت روشن رها نکنند.

رییس پلیس آگاهی استان البرز از عموم شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha