تداوم سلامت هوای پایتخت در بیستمین روز فروردین

تهران بزرگ - ایرنا - کیفیت هوای شهر تهران در بیستمین روز از فروردین ماه همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، میزان آلودگی هوا امروز/ دوشنبه/ رو به افزایش است اما شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران عدد ۹۳ را نشان می‌دهد و کیفیت همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم است.

همچنین میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته هم روی عدد ۶۹ و سالم برای همه قرار داشت.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان چهار روز هوای پاک و ۱۶ روز هم هوای سالم استنشاق کردند.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران هیچ منطقه‌ای از تهران ناسالم نیست و همه مناطق در وضعیت سالم قرار دارد البته هوای گلبرگ در منطقه (هشت) در وضعیت پاک قرار دارد.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha