پایان عملیات نوروزی ۱۴۰۳ با جابه‌جایی حدود ۳.۴ میلیون مسافر

تهران- ایرنا- رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از جابه جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر در عملیات نوروزی ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش ایرنا از سازمان هواپیمایی کشوری، کاپیتان «محمد محمدی‌بخش» در مراسم اختتامیه مرکز مدیریت و کنترل پروازهای نوروزی ۱۴۰۳ (OCC) حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش‌های کارشناسان و متخصصان حاضر در این مرکز اظهار داشت: راه اندازی مرکز مدیریت و کنترل پروازها اتفاق منحصر به فردی‌است که در طول چند دهه گذشته رخ داده و می‌توان گفت این مرکز به عنوان یکی از فرصت‌های آموزش عملیات صنعت هوانوردی برای افرادی‌ است که در این مرکز حضور داشتند.

وی افزود: در این مرکز به دلیل حضور افراد پیشکسوت در کنار افراد جوان، با انتقال تجارب مفید و ارزنده زنجیره‌ ارتباطی موثری برقرار شد و می‌توان گفت کمترین اثرگذاری این امر کاهش میانگین تاخیر پروازها به ۱۵ دقیقه در عملیات نوروزی ۱۴۰۳ است.

محمدی‌بخش در ادامه بیان‌داشت: صنعت حمل و نقل هوایی در طول ۳۰ماه گذشته روند رو به رشدی را شاهد بوده و در مقایسه نوروز ۱۴۰۲ با نوروز ۱۴۰۳ روند صعودی پروازها و مقاصد پروازی کاملا محسوس است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مهمترین وظیفه ما تامین ایمنی پروازهاست، خاطرنشان‌کرد: در طول عملیات نوروزی بخش‌های مختلف دست به دست هم دادند تا مراکز تعمیر و نگهداری به‌روز شده و هواپیماهای زمین‌گیر سرخط آورده شود، همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و لغو مرخصی برخی همکاران و تلاش متخصصان و کارشناسان در بخش‌های ستادی و صف باعث شد که این ماموریت بزرگ به انجام برسد.

وی با اشاره به جابه جایی سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر در عملیات نوروزی امسال، گفت: اشتراک گذاری اطلاعات و صداقت و شفافیت در ارائه اطلاعات به سازمان هواپیمایی کشوری باعث می‌شود از سوانح و رویدادها در صنعت جلوگیری شود؛ بر همین اساس در طول عملیات نوروزی امسال پروازها با بالاترین سطح ایمنی و کیفیت و کسب رضایتمندی مسافران انجام شد.

محمدی بخش با اشاره به افزایش اعزام و پذیرش مسافر و همچنین نشست و برخاست پروازهای نوروزی امسال نسبت به بازه زمانی نوروز ۱۴۰۲، افزود: از ابتدای آغاز عملیات پروازهای نوروزی۲۴ اسفند تا پایان روز ۱۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ در مجموع سه میلیون و ۳۹۶ هزار و ۸۷۱ مسافر با ۲۷ هزار و ۴۶۸ پرواز (نشست و برخاست) جابه جا شدند.

وی افزود: از این تعداد ۲میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۶۲ مسافر داخلی با ۲۱ هزار و ۶۷۸ پرواز و ۸۳۷ هزار و ۹ مسافر بین المللی با پنج هزار و ۷۹۰ پرواز جا به جا شدند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به افزایش سهم حمل ونقل هوایی در سفرها اشاره کرد و گفت: در مقایسه عملیات نوروزی امسال نسبت به سال گذشته رشد هفت درصدی در جابه جایی مسافر و نشست و برخاست پروازها را شاهد هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha