نماینده دامغان: تلاش دولت سیزدهم به مهار تورم و توسعه روابط بین‌الملل منجر شد

سمنان - ایرنا - نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش دولت سیزدهم به کاهش رشد نقدینگی از ۴۰ درصد به زیر ۲۰ درصد، مهار تورم و توسعه ارتباطات بین‌المللی در مسیر توسعه کشور منجر شد.

علی اکبر علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت سیزدهم در شرایطی که کشور ۸۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه، رشد نقدینگی ۴۰ درصدی و رشد اقتصادی در حد صفر داشت، مسوولیت را بر عهده گرفت و اکنون شاخص‌های اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف بهبود یافت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تلاش‌های دولت سیزدهم در بهبود شاخص‌های اقتصادی و ثبات در نرخ ارز مطلوب است، اما باید تلاش‌ها با شتاب بیشتر تداوم یابد تا اثرات آن در سفره‌های مردم مشهود شود.

وی اضافه کرد: رشد اقتصادی کشور از نزدیک به صفر به ۶ و ۲ دهم درصد در دولت سیزدهم افزایش یافت که از دیگر مصداق‌های بهبود شاخص اقتصادی است.

نماینده دامغان: تلاش دولت سیزدهم منجر به مهار تورم و توسعه روابط بین‌الملل شد

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم در شرایطی روی کار آمد که ۲۷ هزار کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل در کشور وجود داشت، اما اکنون هشت هزار کارخانه به چرخه تولید بازگشت و نرخ بیکاری در کشور به زیر ۱۰ درصد رسید و در برخی استان‌ها به میزان پنج درصد رسیده است.

این مسوول اظهار کرد: در گذشته فروش نفت کشور روزانه ۳۰۰ هزار بشکه بود که حتی وجه نقد در قبال فروش نفت به کشور پرداخت نمی‌شد، اما اکنون بیش از ۲ میلیون بشکه نفت فروخته و بهای آن به کشور پرداخت می‌شود.

علیزاده اظهار کرد: ارتباطات بین المللی به همت دولت سیزهم بهبود یافت و کشورهای مختلف نسبت به جمهوری اسلامی ایران ابراز محبت کردند و قراردادهای ارزشمندی با کشورهایی نظیر چین و روسیه امضا شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عضویت ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای، گروه بریکس و اوراسیا، گفت: دیپلماسی خارجی دولت سیزدهم عملکرد قابل دفاع و ارزشمندی داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha