۱۷ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 85434563
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راهپیمایی روز قدس در کردستان آغاز شد

۱۷ فروردین ۱۴۰۳، ۱۰:۰۹
کد خبر: 85434563
راهپیمایی روز قدس در کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - مردم مومن، انقلابی و روزه‌دار کردستان همزمان با سراسر کشور، باشکوه‌تر از سال‌های قبل با سر دادن فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم روزه‌دار و همیشه در صحنه استان کردستان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و با هدف اعلام حمایت از قدس شریف و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و غزه، در راهپیمایی روز جهانی قدس حضوری پرشور، مثال زدنی و با شکوه دارند.

مردم انقلابی و ولایت مدار سنندج با سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل، الله اکبر الله اکبر، یا ایها المسلمون اتحدوا، کردستانی بیدار است از اسراییل بیزار است، تجمع خود را از میدان آزادی این شهر شروع کرده و به سمت میدان انقلاب، محل تجمع راهپیمایان، حرکت کردند.

حضور قشرهای مختلف مردم، زن و مرد، پیر و جوان، بازاری و کارمند، کارگر و مسوول، روحانی و فرهنگی، نظامی و دانش آموز و دانشجو در مراسم روز جهانی قدس امروز شهر سنندج چشمگیرتر از سال‌های قبل است.

تعدادی از والدین سنندجی فرزندان خردسال خود را نیز در راهپیمایی روز قدس همراه آورده اند تا با این حرکت نشان دهند که ملت مسلمان در هر سن و موقعیتی باشد از آرمان‌های ملت فلسطین دفاع می‌کند.

راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج ساعت ۱۰ صبح از میدان آزادی این شهر آغاز و در مسیر خیابان فردوسی تا میدان انقلاب ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شانزدهم مرداد سال ۱۳۵۸ هجری خورشیدی مصادف با سیزدهم رمضان ۱۳۹۹ هجری قمری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را به عنوان روز قدس تعیین کردند و آن را روز حیات اسلام نامیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha