۱۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۵۲
کد خبر: 85434066
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۰۷۸۵ قلم داروی قاچاق در قشم کشف شد

۱۵ فروردین ۱۴۰۳، ۱۷:۵۲
کد خبر: 85434066
۱۰۷۸۵ قلم داروی قاچاق در قشم کشف شد

قشم - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: ۱۰ هزار و ۷۸۵ قلم انواع داروی خارجی قاچاق از ۲ واحد صنفی در این شهرستان مرزی کشف شد.  

سرهنگ علی اکبر مرادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با کسب خبری مبنی بر انبار کردن مقادیر زیادی داروی قاچاق و خارج از چرخه توزیع در ۲ انبار، در شهر بندری درگهان جزیره قشم موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس اماکن قشم با اشرافیت و هوشمندی بالای خود از فعالیت فردی در زمینه تهیه و عرضه اقلام دارویی غیر مجاز خارجی مطلع شدند و با گسترش چتر اطلاعاتی، محل انبار داروهای قاچاق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم توضیح داد: در این عملیات در بازرسی از انبارهای یادشده ۱۰ هزار و ۷۸۵ قلم داروی قاچاق شامل انواع پماد، کپسول و قرص های غیر مجاز و ممنوعه خارجی که همگی فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی بودند کشف و ضبط شد.

سرهنگ مرادی اضافه کرد: طبق اعلام کارشناسان ارزش داروهای قاچاق کشف شده یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

وی گفت: این انبارها مهر و موم و ۲ فرد متخلف دستگیر شده با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان قشم تاکید کرد: پلیس قشم با تمام توان و با به‌ کارگیری حداکثری امکانات خود با پدیده شوم قاچاق مبارزه می‌کند و قشموندان می‌توانند اخبار و اطلاعات خود را در زمینه قاچاق کالا و اقلام ممنوعه با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha