گشت نوروزی تعزیرات در گچساران؛متخلفان ۲ هزارو ۵۱۴ میلیارد ریال جریمه شدند

گچساران- ایرنا- رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: محکومان متخلف در بخش‌های کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و بهداشت و درمان سال گذشته ۲هزار ۵۱۴ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال در این شهرستان جریمه شدند.

علی گشتاسبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲هزارو ۲۱۰ پرونده تخلف در بخش های مختلف سال گذشته وارد تعزیرات حکومتی این شهرستان شد.

وی ابراز کرد: ۳۶۷ فقره پرونده قاچاق کالا از سوی فرماندهی انتظامی به تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع شد و در این زمینه متخلفان کالا و ارز ۲۱۰ میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال جریمه شدند.

گشتاسبی تعداد پرونده های مختومه در بخش قاچاق کالا در این شهرستان را ۳۶۷ فقره اعلام کرد و گفت: بخش اعظم کالاهای قاچاق کشف‌شده در این شهرستان را مواد آشامیدنی،لوازم‌خانگی، پوشاک و مواد غذایی تشکیل می‌دهد.

گشتاسبی تصریح کرد: حمایت از کالای ایرانی مستلزم مبارزه با پدیده قاچاق کالا و ترویج فرهنگ صحیح و اصولی کالای ایرانی است.

رئیس اداره تعزیرات حکومتی گچساران گفت: همچنین سال گذشته بیش از یکهزارو ۸۳۳ پرونده مربوط به بازاریان متخلف گچساران از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف این شهرستان به تعزیرات حکومتی ارسال و پس از تعیین جریمه نقدی بر اساس نوع و میزان تخلف صنفی مختومه شدند.

گشتاسبی با بیان اینکه این تعداد متخلف بیش از ۲ هزارو ۳۰۴ میلیاردو ۴۳۹ میلیون ریال جریمه شدند گفت: بیشترین تخلف‌های صنفی در گچساران شامل گران‌فروشی و درج نکردن قیمت و بیشترین متخلفان این شهرستان نیز فروشندگان کالاهای اساسی و توزیعی است.

وی افزود: تمام پرونده وارده در بخش کالا و خدمات به تعزیرات حکومتی این شهرستان سال گذشته مختومه شدند.

گشتاسبی تصریح کرد: تعزیرات حکومتی بر روند تولید تا توزیع کالا نظارت دارد و تمام تلاش خود را می کند تا کالاهای سالم، استاندارد و بهداشتی به دست مردم برسد.

هم اکنون بیش از چهار هزار و ۹۵۴ واحد صنفی دارای پروانه کسب در این شهرستان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha