مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

تهران - ایرنا - تکمیل طرح های نیمه تمام از جمله بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار ، مترو پرند و تحویل مسکن مهر پردیس را می توان از مهمترین اقدامات دولت طی سال گذشته در استان تهران برشمرد.

به گزارش ایرنا، حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در شهرستانها و برررسی مشکلات و مسائل با حضور میدانی و صدور دستورهای راهگشا از ویژگی های دیگر دولت مردمی آیت الله رئیسی است که در این راستا بسیاری از مشکلات حل شده و طرح ها پس از سالها انتظار به مرحله بهره برداری می رسد.

پیگیری ها و توجه ویژه به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم و همچنین پیگیری مجدانه و کارشناسانه طرح ها در همه حوزه ها از سوی دولت مردمی سیزدهم باعث رشد اقتصادی و گره گشایی از مشکلات مردم شده است.

رییس جمهور مترو پرند را افتتاح کرد

کارنامه دولت در استان تهران؛ مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور روز پنجشنبه ۹ آذر با حضور در شهرستان رباط کریم خط مترو شهر پرند را افتتاح کرد و به انتظار چندین ساله مردم این خطه از میهن اسلامی پایان داد.

رئیس جمهور دراین روز علاوه بر افتتاح خط مترو پرند، بیش از چهار هزار واحد مسکونی که تکمیل شده نیز در اختیار مردم شهرستان رباط کریم و شهر پرند قرار می‌گیرد.

شهر تازه تاسیس پرند در ۳۵ کیلومتری غرب پایتخت و در حاشیه آزاد راه تهران - ساوه واقع شده، ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه حدود ۴۰ هزار نفر بین این شهر و تهران در تردد هستند.

خط متروی پرند از ایستگاه شاهد در خط یک مترو منشعب شده و با طی مسیر ۵۰ کیلومتری با پنج ایستگاه به شهر پرند می‌رسد؛ ۳۰ کیلومتر اول خط متروی پرند با ایستگاه‌های شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رسیده بود اما ۲۰ کیلومتر اصلی خط متروی پرند به گفته مدیران شرکت مترو تهران معطل منابع مالی بود.

مطالعات متروی پرند، سال ۸۴ و عملیات اجرایی آن، ۱۲ سال قبل آغاز شد و بیش از یک دهه است که مردم پرند چشم‌انتظار بهره‌برداری از متروی پرند هستند.

افتتاح بیمارستان شهریار توسط رئیس جمهور ، مرهمی بر درد بیماران + فیلم

رئیس جمهور کشورمان ۲۸ آبان سال گذشته همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب (س) عقیله بنی هاشمی با حضور در شهرستان شهید پرور شهریار پس از گذشت سه دهه بزرگترین مرکز درمانی در غرب استان تهران را افتتاح کرد تا مرهمی بر درد بیماران این منطقه باشد.

کارنامه دولت در استان تهران؛ مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

شهرستان شهریار در غرب استان تهران، با جمعیت نزدیک به یک میلیون نفر، بر اساس شاخص های ارزیابی در اسناد توسعه استان از وضعیت محدودیت شدید در سرانه تخت بیمارستانی رنج می برد.

این موضوع دست مایه این بود که آیت الله رئیسی، رئیس جمهور در سفر به غرب استان تهران که در اواخر فروردین سال ۱۴۰۱ رخ داد، سری به پروژه نیمه تمام بیمارستان امام خمینی(ره) بزند و در جریان علت تاخیر در اجرا و بهره برداری از آن قرار گیرد.

این بازدید موجب شد تا یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران، تسریع در عملیات عمرانی بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان شهریار و لزوم تکمیل آن تا پایان سال ۱۴۰۱ باشد.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز سوم اردیبهشت سال گذشته در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران ضمن بازدید از بیمارستان نیمه تمام امام خمینی شهریار، در گفتگو با پیمانکار و مسئولین وزارت بهداشت و درمان، از مشکلات و موانع تکمیل و معطلی ۳۰ ساله مطلع شد.

۵۲۳۰ واحد مسکونی مهر در پردیس با حضور وزیر راه و شهرسازی به مالکان تحویل شد

رور پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۲ مهرداد بذر پاش وزیر راه و شهرسازی به همراه علیرضا فخاری استاندار تهران و هیات همراه برای افتتاح واحدهای مسکونی وارد پردیس شد.

کارنامه دولت در استان تهران؛ مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

بر اساس اعلام شرکت عمران شهرهای جدید، ۷۴۱ واحد در فاز ۵، ۳۳۰ واحد در فاز ۹ جدید، ۳۱۸ واحد در فاز ۹ قدیم، ۲ هزار و ۱۲ واحد در فاز ۸ و یک‌هزار و ۷۷۰ واحد در فاز ۱۱ شهر جدید واقع شده است.

بر اساس اعلام خلیل محبت‌خواه مدیرعامل شرکت عمران پردیس، در دولت سیزدهم، ۱۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده است که با افتتاح پنج هزار و ۲۳۰ واحد این رقم به ۱۵ هزار و ۲۳۰ واحد می‌رسد.

به گفته وی، ۶ هزار و ۷۲۰ واحد دیگر باقی می‌ماند که با تکمیل تمامی خدمات زیربنایی و روبنایی به زودی افتتاح می‌شود.

‌رییس‌جمهور چهار هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر پرند را افتتاح کرد

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور کشورمان روز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ با حضور در شهر جدید پرند، چهار هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر را افتتاح کرد.

کارنامه دولت در استان تهران؛ مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

به گزارش ایرنا، چهار هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر امروز با حضور رییس جمهور به صورت رسمی تحویل متقاضیان شد تا پس از ۱۲ سال چشم انتظاری، پرونده مسکن مهر شهر جدید پرند بسته شود.

سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز پنجشنبه به‌منظور بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی دولت مردمی به شهرستان رباط‌کریم سفر کرده کلید هشت واحد مسکونی را به صورت نمادین به خانواده‌های متقاضی مسکن مهر تحویل داد.

طرح مسکن مهر شهر جدید پرند از سال ۱۳۸۸ با هدف ساخت بیش از ۹۵ هزار واحد مسکونی شروع شد که در دولت سیزدهم حدود ۱۰ هزار واحد آن نیمه تمام بود و متقاضیان چشم انتظار تکمیل واحدها بودند.

رییس جمهور، ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۱، در اولین سفر خود به شهر جدید پرند، ضمن بازدید از پروژه‌های مسکن مهر، بر تسریع تکمیل واحدهای نیمه کاره تاکید کرد و در این راستا بیش از ۶ هزار واحد در پایان سال ۱۴۰۱ افتتاح شد و ۴ هزار و ۳۸۰ واحد باقیمانده نیز امروز با حضور رئیس جمهور رسماً به بهره‌برداری رسید تا پرونده این طرح عظیم نیمه تمام بسته شود.

رئیس جمهور مدارس جدید شهرستان بهارستان را افتتاح کرد

۱۰ مدرسه نوساز با ۱۵۰ کلاس درس صبح روز شنبه اول مهر سال ۱۴۰۲ مصادف با نخستین روز از مهرماه با حضور رئیس جمهور در شهرستان بهارستان افتتاح شد.

کارنامه دولت در استان تهران؛ مترو به پرند رسید/ افتتاح بیمارستان امام شهریار پس از ۳۴ سال

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی شهید امیر کمندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره توضیح داد: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان در ۱۵ دی پارسال ساخت حداقل ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس بود که اقدامات لازم در این زمینه به سرعت آغاز شد چرا که بهارستان جزو مناطقی که به لحاظ سرانه آموزشی دچار بحران بود.

حمیدرضا خانمحمدی ادامه داد: این ۱۰ مدرسه با استفاده از توان مهندسان ایرانی و در کمتر از چهار ماه پس از کلنگ زنی، ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و البته برخی از آنها تا پایان مهر تکمیل می شود که این دستاورد در نوع خود بی نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: کل اعتبار این ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه یکهزار و ۸۰۰ میلیاردریال و از برکات مصوبات رئیس جمهور بود که با این بهره برداری ها، سرانه آموزشی ما از ۲.۱۶ به ۲.۳۴ متر مربع افزایش پیدا کرد.

بهارستان با جمعیت بیش از ۷۵۰ هزار نفر و ۲ بخش بوستان و گلستان در جنوب غربی استان تهران یکی از شهرستانهای پر تراکم به لحاظ جمعیتی با کمترین وسعت جغرافیایی در کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha